Oyun Haberleri

Multiplayer Live, Bomba Gibi Giriş Yaptı!

Multiplayer Live banner

Cnn Türk’te Cuma gecelerini renklendiren program “Multiplayer“ın yapımcıları dünyada ilk kez gerçekleştirilen “Multiplayer Live” etkinliği ile 7-8 Aralık tarihlerinde oyunseverleri 24 saat boyunca internetten canlı yayında ağırladı.

Multiplayer yakın zamanda dünyaca ünlü oyun yayıncısı IGN’i Türkiye’ ye getirerek ses getirmişti. Multiplayer, “Live” etkinliği ile dünya trend topic sıralamasında üçüncü olarak Türk oyun piyasasını sallamaya devam ediyor.

Bilgisayarında oyun oynayıp bunu canlı olarak yayınlayan 16 yayıncının (streamer) bir araya gelerek oluşturduğu Multiplayer Live, açılış gününde toplamda 150.000 kişi tarafından izlenirken, #multiplayerlive hashtag’i Twitter üzerinden Dünya Trend Topic sıralamasında üçüncü, Türkiye sıralamasında ise 2. sıraya çıktı.

multiplayer liveMultiplayer Live etkinliğinde 16 yayıncı dönüşümlü olarak 14 farklı oyun oynadı.

Murat Kosova da dünyanın en çok sevilen oyunlarından biri olan World of Warcraft yayınına evinden canlı bağlantı kurarak renk kattı. Türkiye’nin önemli e-spor takımlarından 10 sporcunun bir de gösteri maçı yaptığı etkinlikte izleyiciler yüz binlerce mesaj attı.

Multiplayer Live 24 saatlik yayını sırasında 153.000 tekil kişi tarafından toplam 260.656 kez izlendi. Toplam izlenme saati 30.581 olurken, izleyiciler 167.280 adet chat mesajı attılar. 24 saat süren yayın anlık olarak ortalama 1.294 kişi tarafından izlendi. 50 kişiye toplam 100 adet hediye dağıtıldı. Twitter’da yaklaşın 14 saat TT’de kalan #multiplayerlive hashtag’i ise tahminen 2.500.000 kişi tarafından görüldü.

Aylık 7.000.000 aktif MMO oyuncusu olduğu tahmin edilen Türkiye pazarı, hızla büyümeye devam ediyor. Senelik 500.000.000 doları aşan büyüklüğü ile Türkiye oyun pazarı yurt dışından büyük ilgi çekiyor. Son zamanda oyun severlerin daha fazla ilgilenmeye başladığı elektronik sporlar Multiplayer Live organizasyonu ile de böylece rüştünü ispat etmiş oldu.

Multiplayer Live her hafta sonu Cumartesi günleri 16 saat, Pazar günleri ise minimum 8 saat canlı yayın yapmaya devam edecek. Yayına haftasonları buradan ulaşabilirsiniz.

Lansmanı Game Ekstra’da gerçekleşen, Logitech, Jedbang Collectibles, Mangır Kart, GamerMarket gibi markalardan 100 adet türlü hediyenin dağıtıldığı uykusuz Multiplayer Live yayıncıları ise şöyle idi:

Merthan Yalçın
Kerem Hünal
Murat “Ejderha” Sönmez
Ferit “wtcN” Karakaya
Ege “Fare Düşmanı” Sağın
Afşar Tuna “Pintipanda” Aksen
Şefik “Rocko” Akkoç
Kerim Bahadır “OxiChampion” Şeker
Necati “zeoNNN“ Akçay
Turushan “Sleeep” Aktay
İlker “RazoRBlades” Karaş
Deniz “Dozkan” Özkan
Hüseyin “Theodorich” Güven
Serra “Baronez” Demirsoylu
Batuhan “Krank” Belik
Alp “Azelza” Sevsel
Onur “Scaty” Kaya

Multiplayer Live Yayıncı Fragmanı

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.