Oyun Haberleri

Microsoft, Game Pass’in Oyun Satışlarını Etkilediğini Kabul Etti

Microsoft, Game Pass abonelik hizmetine dahil edilen oyunların en az bir yıl boyunca satışlarında düşüş olabileceğini kabul etti.

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu’nun Microsoft-Activision Blizzard’ın satın alınmasına ilişkin geçici raporu, Microsoft’un Game Pass abonelik hizmetine oyun eklemenin bu oyunların satışını baltaladığını kabul ettiğini içeriyor.

CMA (Competition and Markets Authority) raporunda, “Microsoft dahili analizinin, Game Pass’e eklenmesinden on iki ay sonra temel oyun satışlarında bir düşüş gösterdiğini bildirdi.”

Bu onay, Xbox başkanı Phil Spencer‘ın 2018’de Game Pass’in satışları baltalamak yerine artırdığına dair iddialarına ters düşüyor.

Spencer, “Game Pass’e Forza Horizon 4 gibi bir oyun koyduğunuzda, anında oyunda daha fazla oyuncuya sahip olursunuz, bu da aslında oyunun daha fazla satışına yol açar,” demişti.

CMA raporunun başka bir yerinde, Microsoft’un Activision’ın oyunlarını herhangi bir platformdaki çoklu oyun abonelik hizmetlerine koyma konusunda olumsuz bir görüşe sahip olduğunu ve “yeni çıkan B2P [satın al-oyna] satışlarını etkileyeceği” belirtiliyor.

Kaynak: GameIndustry

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.