Oyun Haberleri

The Mandate – Bilimkurgu Oyunu

the-mandate-banner

İyi günler arkadaşlar, aylar önce The Mandate adında Battlestar Galactica (Gemi ve mürettebatı göz önüne alarak) ve Mount & Blade(Sandbox) tadında bilimkurgu türündeki oyun, Kickstarter’da başarılı bir şekilde desteklendi.

Ama daha da önemlisi uzun forum tartışmalarından sonra Osmanlı temalı bir fraksiyonun yapımcılar tarafından göz önünde bulundurulması belki de önemli bir nokta.

the-mandate-charactersPek çok strateji oyununda Osmanlı Devleti olmasına rağmen bu tema ilk defa uzayda işleniyor. Şimdi, “Yaa Osmanlı uzayda olur mu?” geyiğine girmeden sizi adamların yarattığı fraksiyon özelliklerini okumaya davet ediyorum. 1500 yıllık bir tarih yazdıktan sonra 4 kadar fraksiyonu açıklamışlardı. Yakın zamanda da “The Osmani” fraksiyonunu açıkladılar.

Çizimler ve yapımcıların detaya titizlik göstermeleri bayağı bir umut verici. Ana sayfadaki müzik ise bir hayli yüreklendirici, düşünürsek başlıca fraksiyonlardan birisi (Romanovs) İmparatorluk Rusya’sından esinlenilmiş. Tabi bunu “X is at space” olarak yaftalamadan önce detayları okumanızı öneririm. Ayrıca ana sitedeki interaktif kaptan yaratma, Scourge of Mandate “kendi hikayeni seç” tarzı küçük oyun vesaire, Unity uygulamaları da ilginç.

Ayrıca, baş karakterlerden biri olan Lord High Admiral Suvarov, David Bradley (Game of Thrones’taki Lord Walder Frey bilmeyenler için) tarafından seslendirilecek.

The Mandate oyunundaki fraksiyonlara buradan ulaşabilir, The Osmani fraksiyonu hakkında detaylı bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz. Oyunun ana sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

İyi oyunlar!

Konuk yazar: Uğur

 

İlginizi Çekebilir  Torment: Tides of Numenera'nın Koleksiyon Sürümü ve Çıkış Tarihi Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu