Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Magic the Gathering RPG Oyunu Duyuruldu

Magic the Gathering RPG Oyunu Duyuruldu

Önde gelen bir çevrimiçi oyun yayıncısı olan Perfect World Europe B.V. ve Cryptic Studios bugün Wizards of the Coast‘un büyük beğeni toplayan kart oyunu Magic: The Gathering tabanlı yepyeni bir RPG’nin geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Oyun şu anda en baştan hem bilgisayar hem de konsol için geliştiriliyor.

Dünyanın en popüler strateji kart oyunu Magic: The Gathering, oyuncuları düzlemler arasında seyahat edebilen, büyü yapabilen ve mitolojik yaratıkları çağırabilen güçlü büyücüler olan Planeswalker’lara dönüştürüyor. Çok sevilen ve değiş tokuşu yapılan bu kart oyunu 70’ten fazla ülkede 20 milyonun üzerinde hayrana sahip ve 11 dilde oynanabilir. Perfect World Entertainment ve Cryptic Studios’un yeni RPG’si bu oyunun hayranlarının kendilerini tamamen Magic: The Gathering’in yer aldığı zengin fantezi dünyası, Multiverse’in içinde hissetmesini sağlıyor.

Çalışmalar Başladı

Perfect World Entertainment’ın CEO’su Bryan Huang, “Bu sanki daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir Magic: The Gathering” diyor. “Cryptic’in şekillendirdiği oyunun gidişatından son derece mutluyuz. Magic’in Planeswalkerlar’ını modern RPG’ye taşımak her zaman bizim hayalimiz olmuştu.”

İlginizi Çekebilir  Fallout 4'te Tüm Mevsimleri Yaşayın

Çıkacak olan oyun Perfect World Entertainment, Cryptic Studios ve Wizards of the Coast arasındaki lisans ortaklığını genişleterek – şu ana kadar 15 milyonun üzerinde Neverwinter oyuncu sayısına ulaşmış bir ilişkiye dönüştürüyor.

Wizards of the Coast, Dijital Yayıncılık Başkan Yardımcısı David Schwartz, “Bu oyun, Wizards of the Coast’un oynanabilirliği masaüstünün ötesine taşıyacak Magic Digital Next girişiminin heyecan verici bir parçası ve Magic: The Gathering Multiverse’e hayat vermek için Perfect World Entertainment ve Cryptic Studios’taki bu yetenekli ekiple birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz,” diyor.

Cryptic Studios şu anda bu oyunun geliştirilmesi için Los Gatos’taki merkezinde üretime hız verdi.  

Cryptic Studious’un CEO’su Stephan D’Angelo, “Grafiklerden oynanabilirliğe kadar her şeyde gerçekten benzersiz bir AAA oyun hedefleniyor,” diyor. “Magic hayranlarına bu oyundaki dünyaları ve karakterleri tamamen yeni bir mercekten keşfetme fırsatı sunacağımız için çok heyecanlıyız. Yepyeni bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.”

Ayrıntılar ve çıkış tarihi ilerleyen zamanlarda açıklanacak.