Oyun Haberleri

Kıyamet Sonrası RPG Türündeki Encased Duyuruldu!

Dark Crystal Games isimli yeni bir firma tarafından geliştirilen Encased, RPG türünün altın dönemini yansıtan oynanabilirliği ve hikayesiyle ön plana çıkıyor.

Daha öncesinde irili ufaklı birçok oyun yapımında bulunmuş birçok çalışanın bir araya gelmesiyle oluşan Dark Crystal Games, ilk oyunları Encased’i duyurdu. Encased, Fallout 1 ve 2’nin yaşattığı kıyamet sonrası rol yapma unsurlarından ilham alınarak yaratılmış.

Encased, yaşanan büyük bir nükleer savaş sonrasında geçiyor. İnsanlık yokluk içerisinde yaşamaya çalışırken, çölün ortasında beliren bir kubbeyle yeniden hayata tutunurlar. Kubbeye girmek için Cronus isimli bir kuruluşla anlaşan insanlar, yerin altından daha önceki bir uygarlığa ait teknolojik cihazları çıkarmaya başlar. Cronus, bu süreci iyimser bir tavırla sergilese de aslında kubbenin altında bir toplama kampı vardır.

Oyuncular sınıf bazlı karakterlere takılmadan, özgürce kendi karakterlerini yaratabilecekler. Birçok unsur barından karakterlerle kubbenin altındaki gizemi ortaya çıkartmak oyuncuya kalacak. Verdiğiniz kararlar oyunun gidişatını, çevre unsurlarını hatta NPC karakterlerin size bakış açısını değiştirecek.

Tüm bunların üzerine kubbenin altında harekete geçen Maelstorm adı verilen bir yapay zeka var. Oyuncular Maelstorm ile iyi geçinebildikleri gibi ondan uzak kalmayı da tercih edebilecekler. Yapay zeka karakter gelişimine önemli katkılar sağlarken aynı zamanda bazı kısıtlamalar da sunacak.

Fallout serisi ve Stephen King’in Kubbe’nin Altında romanından etkilendiği bariz olan Encased’in 25 ile 30 saat arasında süreceği söyleniyor. Dövüş mekanikleri ise tur tabanlı olarak ve izometrik bir bakış açısıyla hazırlanıyor. Henüz resmi bir tarih verilmese de 2019 yılı içerisinde PC platformu için piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Oyunun karakter geliştirme detaylarını görmek için buraya göz atabilirsiniz. Ayrıca oyuna dair yayınlanan hikaye videosu da aşağıda mevcut.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.