Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy 2 Oyununun Geliştirildiği İddia Edildi

Hogwarts Legacy‘nin elde ettiği başarının ardından, Hogwarts Legacy 2 oyununun Avalanche Software tarafından geliştirilmekte olduğu söyleniyor.

Hogwarts Legacy 2

Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros. Games‘in Portkey Games üzerinden yayınladığı aksiyon rol yapma oyunu Hogwarts Legacy‘nin devamı gelecek gibi görünüyor. X (Twitter) kullanıcılarından @MyTimeToShineH; kaynakların, Hogwarts Legacy 2‘nin yolda olduğunu doğruladığını yazdı.

Insider Games‘in haberine göre; Hogwarts Legacy‘nin çıkış başarısı ve 2023’ün en çok satan oyunlarından biri haline gelmesi göz önüne alındığında bu hiç de boş bir idda değil!

Oyuncuların, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu‘na kayıtlı olan ve bir dizi sihirli yetenek ve nesneyi kullanmayı öğrenen bir öğrenciye dönüştükleri Hogwarts Legacy, 10 Şubat 2023‘teki çıkışından sonraki iki hafta içinde 12 milyondan fazla sattı ve 850 milyon dolar küresel satış geliri elde etti. Mayıs 2023‘e gelindiğinde ise bu rakam 1 milyar doları aştı.

Bu başarı göz önüne alındığında, Avalanche Software ve Warner Bros. Games’in, Hogwarts Legacy 2‘ye yeşil ışık yakması beklenen bir durum. Öte yandan Harry Potter romanlarında anlatılan olaylardan bir yüzyıl önce geçen Hogwarts Legacy oyunu Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch ve PC‘de bulunuyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.