Oyun Haberleri

Hexxen: Hunters 18. Yüzyılda Geçen Bir Cadı Avı Oyunu Olacak

Telltale Games’in tarzını andıran grafiklerle şeytani tarikatları pataklıyoruz. Bir FRP sistemiyle birlikte gelen Hexxen: Hunters 2024’te çıkacak.

Hexxen: Hunters’ı geliştiren Alman oyun şirketi Ulisses Spiele Digital neredeyse hiç duymadığımız bir isimdi. Ama yeni oyunlarını son zamanlarda güzel işlerini sıkça duyurduğumuz Hooded Horse ile birlikte çıkarıyorlar. Hooded Horse daha önce Old World ve Clanfolk gibi çok olumlu yorumlar almış oyunları bizlerle buluşturan yayıncı. Hexxen: Hunters RPG etiketi içerse ve hikayesinin önemini vurgulasa da sıra tabanlı dövüş sistemi kullanan dövüş ağırlıklı bir oyun aslında. Bu yüzden strateji oyunlarıyla ünlü Hooded Horse yayıncı olarak yanlış bir tercih olmamış.

Öte yandan, Ulisses Spiele Digital oyun geliştirme işini hafife almıyor. Zira Hexxen: 1733 adını verdikleri bir FRP sistemi yaratıp onun kural kitaplarını da çıkarmışlar. Bu yüzden o RPG etiketini bileklerinin hakkıyla aldıklarını söylemekte fayda var. Belli ki hikaye anlatımı da o kadar da ikinci planda kalmayacak.

Peki Hexxen: Hunters bizlere neler vadediyor?

Karanlık fantezi türünde dövüşlere ağırlık veren bir RPG. Hikayemiz cehennemin kapılarının açılmasıyla başlıyor. Böylece envai çeşit şeytan, doğaüstü varlık ve yaratık dünyaya doluyor. Bu olaydan 100 yıl sonra cehennem döllerine kafa tutacak bir grup kahraman çıkıyor. Her yeri karış karış gezerek kötülüğü avlıyorlar.

Hikayemiz 18. yüzyıla denk düşen bir zamanda geçecek. Bu fantastik evrende bir grup cadı avcısı olarak oynayacağız. Bir grup dediğimize bakmayın, oyun sadece tek oyunculu oynanışı destekliyor.

Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube player

Aradan 100 yıl geçmiş olsa da bu kötücül yaratıklar hakkında bildiklerimiz çok az. Bu yüzden oyun keşfe çıkıp avlanmak ve sonra sığınağa dönmek gibi bir sistem üzerine kurulu. Sığınakta hem yaralarımızı saracak, hem de eşyalarımızı geliştirecek vakit buluyoruz. Ayrıca yaratıklar hakkında yeni öğrendiğimiz bilgiler ışığında yeni araştırmalar yapabiliyor veya civarda neler olup bittiğine dair yeni dedikoduları öğrenebiliyoruz.

Hexxen: Hunters – Vaatler

  • Ekibimize dahil edebileceğimiz 8 farklı karakter olacak. Bunların eşyaları, yetenekleri ve yetenek ağaçları birbirinden çok farklı. Üstelik yeteneklerinin birbiriyle uyumlu olması sebebiyle ekibimize kimleri aldığımız oyunumuzu çok değiştirecek.
  • Sıra tabanlı taktiksel dövüşlere farklı bir yaklaşım. Bireysel güçlerden ziyade kombo etkileri öne çıkarmayı planlayan yetenekler.
  • Oyundaki geliştirmeleri yapacağımız, sürekli gelişip büyüyen bir sığınak.
  • Farklı yetenek ve davranışlarıyla hepsi özel ilgi talep edecek birçok düşman.
  • Saldırı altındaki karanlık bir dünyada gerçek zamanlı keşif.
  • Oyunun Türkçe dil desteği de çıktığı gün gelecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.