Oyun Haberleri

Hawken Serverları Kapanıyor!

İlk defa 2014 yılında yayınlanan ve bir yıl sonrasında Steam platformuna da geçiş yapan, mecha temalı online aksiyon oyunu Hawken’ın servarlarının kapanacağı duyuruldu!

Hawken, bundan birkaç yıl önce severek oynadığım ve topluluk kısmına hayran kaldığım bir oyundu. Oyuncuların birbirlerine olan saygısı, kazanan takımın, kaybeden takımı selamlayarak yollaması gibi o zaman kadar çok fazla karşılaşmadığım türden bir kitleyle Hawken tecrübesi yaşamıştım. Hatta bir keresinde, çok geride olduğumuz bir maçı çevirirsek herkese dondurma ısmarlayacağımı söylemiş ve kazandığımızda, takımın tüm oyuncuları beni ekleyip nerede ve ne şartlar altında dondurmayı alabileceklerini sormuşlardı.

Öyle ya da böyle geliştirilme sürecinde kapana kısılıp kalan Hawken, uzun bir süre mecha açlığımızı doyursa da Titanfall gibi bir ağır topla başa çıkamamış ve gün geçtikçe oyuncu kaybetmeye başlamıştı. Haliyle oyuna gelen yenilikler de kesilmeye başladı. Gelecek olan yeni harita, silah ve mechalar birer birer iptal edildi.

Adhesive Games tarafından geliştirilmeye başlanan Hawken, firmanın iflasının ardından Reloaded Games’e geçmişti. Hawken Entertainment ismini alan firma uzun bir süredir oyunu ayakta tutmaya çalışsa da artık başka alanlara yoğunlaşmak istemelerinden dolayı, Hawken’ın serverlarının 2 Ocak 2018 tarihinde kapanacağını duyurdu. Bugünden itibaren oyunculara sunulan paketler de artık satıştan çekildi.

Oyuna yeni başlayıp paket satın alanlar için nasıl bir düzenleme yapacakları henüz muamma. Hawken forumlarında bu konu hakkında başlıklar açılmaya başlandı.

Bir başka sevilen oyunun, yetersizlikler yüzünden piyasadan çekiliyor oluşu beni derinden üzse de oyun piyasasının acımasızlığını bir kez daha hatırlamış oldum.

İlginizi Çekebilir  Danimarkalı Satış Sitesi PlayStation 5'in Fiyatını ve Satış Tarihini Sızdırdı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu