Oyun Haberleri

George Lucas, Zamanında Interplay’i Satın Almayı Düşünmüş

Sadece Star Wars’u üreten LucasFilm’in değil LucasArts’ın da kurucusu olan George Lucas, bir dönem Interplay’i kendi bünyesine katmak için uğraşmış.

Birkaç gün önce Brian Fargo, resmi Twitter hesabı üzerinden bir mektup paylaştı. Metinin yazarı George Lucas’ın kendisiydi ve Fargo’ya gönderdiği oyun için teşekkürlerini sunuyordu.

Brian Fargo

Bu durum oldukça olağan elbette. Günümüzde de oyun ve sinema dünyasındaki isimler arasında böyle ince düşünülmüş hediyeler gelip gidiyor. Ancak işin asıl gizemi Fargo’nun Tweet için yazdığı metinde.

Fargo’nun metninde şöyle diyor: “George Lucas’ın bana gönderdiği ve Stonekeep için teşekkürlerini yolladığı eski bir mektuba denk geldim. Bu tam da Interplay’in Lucasfilm bünyesi altına girmesi için beni ikna etmeye çalıştığı döneme denk geliyor.”

Mektup 1995 tarihinde gönderilmiş. Yani ortada henüz Fallout serisi ya da Baldur’s Gate yok. Firmanın ismi bile Interplay Entertainment olarak değil Interplay Productions olarak biliniyor.

Belki de Lucas, Fargo ve Interplay yöneticilerini kandırsaydı daha farklı bir oyun evreninin içinde olabilirdik. LucasArts o dönemde Maniac Mansion, Day of the Tentacle ve efsanevi Monkey Island gibi serilerle oyuncuların göz bebeği haline gelmişti. Bir de üzerine işin RYO kısmından anlayan adamlar katılsaydı, belki de 90larda oynadığımız Star Wars oyunlarının yanına bir tane daha efsanevi seri ekleyebilirdik.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Neverwinter Nights: Enhanced Edition Satışa Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.