Oyun Haberleri

Gaming İstanbul’un Biletleri Satışa Çıktı!

“İçinde oyun olan oyun fuarı!” sloganıyla 1-4 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde  3. kez düzenlenecek olan fuarın biletleri, 1 Ocak 2018’e kadar çeşitli indirimlerle oyunseverleri bekliyor

Uluslararası dijital eğlence ve oyun fuarı Gaming İstanbul’un üçüncüsü 1-4 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İlk günden, Türk oyun dünyasının ilgi odağı olmayı başaran fuar, artık tüm dünyada konuşuluyor ve yabancı basın organlarında da kendine yer buluyor.

Oyuncu sayısı 30 milyona yaklaşan, oyun başında geçen sürede dünya üçüncüsü olan Türkiye, Newzoo’nun yayımladığı verilere göre 2016’da 755 milyon dolarlık oyun pazarı büyüklüğü ile 3 milyar dolarlık MEA (Ortadoğu ve Afrika) pazarında birinci sırayı alıyor. Geçen yıl 600 profesyoneli buluşturan ve 83 bin kez ziyaret edilen Gaming İstanbul ise daha ilk yılından elde ettiği MEA bölgesinin en büyük etkinliği olma başarısının yanına, fuarın üçüncü yılında yenilerini eklemek istiyor.

ARKASINDA OLİMPİYAT OYUNLARI’NIN TECRÜBESİ VAR

Oyun pazarıyla birlikte büyümek isteyen Gaming İstanbul, FIFA Dünya Şampiyonası, Olimpiyat Oyunları, Cannes Film Festivali gibi etkinliklerde rol oynayan dünya devi GL Events tarafından organize ediliyor. Şirket, kusursuz organizasyonlardaki tecrübesini Türkiye’de uyguluyor. Sadece iki yıl içinde oyunseverlerin yanı sıra, yerli ve yabancı yatırımcıların, oyun geliştiricilerin ve iş dünyasının ilgi odağı hâline gelen fuarın üçüncüsünde toplam alan 4 bin 500 metrekare büyüyerek 18 bin 500 metrekareye, geliştirici etkinlikleri ise 3 güne çıkacak.

TÜRK OYUN GİRİŞİMCİSİNE ÜCRETSİZ STANT DESTEĞİ

Az sayıda kişinin kurduğu, ek bir yatırım almadan milyonlara ulaşan bağımsız oyun şirketlerine de özel bir destek veren Gaming İstanbul, net geliri 50 bin TL’nin altında olan oyun yapımcılarına kendilerine ait orijinal içerikleri tanıtabilmek için 31 Aralık 2017’ye kadar özel bir fırsat sunuyor. Başvuranlar arasından seçilecek şirketler, fuarda ücretsiz stant başta olmak üzere çeşitli desteklere sahip olacaklar.

Türkiye Girişim, Gelişim ve Teknolojileri Derneği’nin (TGGTD) ev sahipliğinde düzenlenecek Gaming İstanbul Geliştiriciler Konferansı’na katılımı belli olan isimler ise aşağıda yer alıyor:

 • Adam Hetenyi (Oyun Tasarım Bölümü Yöneticisi, Deck 13 Interactive)
 • Graham McAllister (Direktör, Player Research)
 • Marie Amigues (CEO, Altagram)
 • Slava Taraskin (İş Geliştirme Bölümü Yöneticisi, Unity Ads)
 • Erling Erlingsen (Halka İlişkiler & Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Funcom)

Fuardaki iş dünyasına yönelik (B2B) etkinliklerin son gününe ise Türk oyun basınının bir araya gelerek oluşturduğu GoodGamers destek veriyor. 4 Şubat 2018 Pazar günü GoodGamers Sunday başlığı altında yapılacak konferanslar, tamamen Türkçe olarak gerçekleştirilecek.

FRPNET DE GAMING İSTANBUL’DA!

Bu sene Gaming İstanbul sadece dijital oyunlarla dolu olmayacak. Bununla birlikte FRPNET de bu sene Gaming İstanbul’a masaüstü oyunlar ve FRP ile de renk katacak. FRPNET oyun alanına geldiğinizde hem kutu oyunları, hem kart oyunları hem de FRP oynama fırsatı bulabileceksiniz. Bununla birlikte fantastik sohbetler de ziyaretçileri bekliyor olacak.

BAĞIMSIZ OYUN ŞİRKETLERİ İÇİN YATIRIM FIRSATI

Her yıl düzenlenen geliştirici konferansı ile oyun dünyasının profesyonellerini bir araya getiren Gaming İstanbul, deneyimlerin ve güncel metotların paylaşımına ev sahipliği yapıyor. Fuardaki “Pitch & Match” etkinliği, profesyonelleri birbiriyle tanıştırarak iş ağlarını genişletmelerini sağlarken, bağımsız oyun şirketlerinin yatırımcı arayışları da Gaming İstanbul’da sonlanıyor.

İlk günden bu yana ziyaretçi sayısını katlayarak artıran fuar,  toplam ziyaretçi sayısında da ciddi bir büyüme bekliyor.

İNDİRİMLİ BİLETLER SATIŞTA

Fuarın biletleri www.gamingistanbul.com adresinde ve Türkiye’nin oyun ağı ByNoGame’de satışa çıktı. Ziyaretçi ve profesyonel biletlerindeki indirimler aşağıda görülebilir:

GIST 2018 ZİYARETÇİ BİLETLERİ

 • Hafta içi günlük bilet – 16,5 TL
 • Kombine bilet – 66 TL
 • Hafta sonu günlük bilet – 22 TL

GIST 2018 PROFESYONEL BİLETLERİ

 • Business bileti – 120 Euro
 • Developers Conference bileti – 90 Euro
 • Developers Conference – GoodGamers Sunday Special bileti –10 Euro
 • VIP bileti – 295 Euro

* Ziyaretçi biletleri KDV dahil fiyatlardır. Profesyonel bilet fiyatlarına KDV eklenecektir.

İlginizi Çekebilir  Steam'de Cadılar Bayramı İndirimi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu