Oyun Haberleri

Gaming İstanbul 2018’den İlk Haberler

Son iki yıldır oyuncuları, profesyonelleri ve dev oyun firmalarını çatısı altında buluşturan uluslararası oyun ve eğlence fuarı Gaming İstanbul’dan haberlerimiz var. Geçtiğimiz yıl üç bini profesyonel 82.000 ziyaretçiyi buluşturan Gaming İstanbul, 1-4 Şubat 2018’de, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Daha büyük GIST, daha büyük haberler!

GIST 2018, geçtiğimiz yıldan çok daha büyük olacak. GIST 2017’nin gördüğü ilgi sonucunda GL events ekibi GIST’in profesyonel ve ziyaretçi alanlarını büyütmeye karar vermişler. Duyduğumuz kadarıyla bu yıl GIST 4400 metrekare daha büyük. Geçtiğimiz yıllarda Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen GIST|DC Geliştirici Konfesransı da, bu yıl GIST çatısı altında yapılacak ve dünyanın en ünlü oyun geliştiricilerini, oyun tasarımcılarını bizlerle buluşturacak. Kulağımıza geldiği kadarıyla, çok sevdiğimiz iki AAA oyunun geliştirici ve tasarımcıları GIST 2018’de bizimle.

GIST 2018’in ilk açıklanan katılımcı firmaları Netmarble, Pearl Abyss, Sony, Microsoft, Red bull, Proud Dinosaurs, Monster Energy, Vestel, ByNoGame, Gamesatış, Seti Medya, Oyungezer, Zocco’s, Overgame, Papara, QP Bilişim ve Zeren’s Universe. Katılımcı firmalar, Türkiye’de görmeyi özlediğimiz büyüklükte stantlar, turnuvalar, yarışma ve etkinliklerle, bizlere büyük sürprizler hazırlıyor. Bizce biletinizi şimdiden alın, çünkü GIST biletleri her sene olduğu gibi sınırlı.

Tahminimiz, bu yılın en çok beklenen oyunları Lineage 2: Revolutions ve Black Desert Online Türkçe’nin GIST 2018’n yıldızları olacağı. Ve Sony Türkiye’nin çok büyük sürprizler hazırladığını duyduk, duyduğunuzda siz de inanamayacaksınız.

Bilin bakalım kim geliyor?

Kulağımıza bir de, dünyanın en çok satan oyunlarını üreten AAA firmalardan en büyüğünün GIST 2018’e katılacağı çalındı, şimdilik sürprizi bozmak istemiyoruz. Bu sürprizin, geçtiğimiz yıl Nvidia ortaklığı ve Dijital Sporlar organizasyonuyla Blizzard’ın Overwatch’u GIST’e getirmesi kadar büyük bir olay olacağını söyleyebiliriz.

Dört gün boyunca oyuncuları ve kıtaları İstanbul’da buluşturacak olan “içinde oyun olan oyun fuarı” GIST 2018’de, bu yıl ilk defa masaüstü FRP alanı da olacak ve FRPNET olarak o alanda sizlerle birlikte olacağız. Bizi Zocco’s dev turnuva alanının yakınında bulacaksınız. 

Elbette, Cosplay Yarışması!

Gaming İstanbul bu yıl da geleneği bozmuyor ve 10.000 TL ödüllü Cosplay Yarışması’nda uluslarası jüri üyeleriyle çalışıyor. İki yıldır GIST Jürisi’nde bulunan isimlerin yerine, bu yıl yeni isimler var. İlk duyurulan jüri, Lich King cosplay’iyle ünlü olan Aoki.

GIST|DC ve Good Gamers Buluşması

GIST|DC Geliştirici Konferansı’nın dördüncü günü, GIST 2017’de Good Gamers’a ayrılacak ve Good Gamers üyesi katılımcılar özel oturumlarda Pazar gün boyunca sektörle ve dinleyicilerle buluşacak.

Ülke pavyonları

GIST 2018’de İran, Çin, Fransa ve Tayvan ülke pavyonları için de hazırlıklar yapılıyor. Bu hazırlıklar olumlu sonuçlanırsa, Fransız basınının “dünyada kendi klasmanındaki en iyi beş fuardan biri” olarka duyurduğu GIST’in uluslararası önemi daha da artacak.

GIST 2018 haberleri şimdilik bu kadar. Katılımcılarını ve haberlerini genelde Ocak ayının ilk haftasına saklayan GIST ve GL events Ekibi’nin, bu yıl merakımızı biraz daha erken gidermelerini bekliyoruz. Özellikle de esrarengiz AAA katılımcılarının kim olduğu konusunda!

İlginizi Çekebilir  Neverwinter Türkçe Açık Beta Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu