Oyun Haberleri

Fallout: Shadow of Boston İsmi Ortaya Çıktı

Fallout 4 Banner

Bethesda Softworks, Alman Patent ve Tescil Ofisine gidip Shadow of Boston ismini markası altında aldı. Geçtiğimiz yıl içerisinde Fallout 4 adı altında ortaya çıkan bir dizi internet bulmacası bizi tongaya düşürmüştü. Ama bu seferki haber gerçek gözüküyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Fallout 4 hakkında yığınla söylenti ortaya çıkmıştı. Frpnet ailesi olarak bu haberleri elimizden geldiği kadarıyla sizle paylaşmıştık. Ancak bu büyük oyunun bir parçası haline geldiğimizi çok geç anladık. Yani fena halde tongaya düşmüştük.

Ancak bu sefer ortaya çıkan haberin güvenilirliği oldukça fazla. Alman Patent ve Tescil Ofisi tarafından Shadow of Boston ismi Bethasda için onaylandı. Tescil kategorisi olarak oyun diski, indirilebilir bilgisayar oyunu programları ve TV şovu belirtilmiş. Yani Bethasda sadece bir Fallout oyunundan fazlasını mı yapmak istiyor?fallout-shadow-of-boston-marka-tecil

Açıkçası bu haber beni bir hayli heyecanlandırdı. Oyunun yanı sıra Fallout için bir de TV serisi izlemek oldukça keyifli olur. Bethasda cephesinden henüz bir açıklama gelmedi. Öte yandan Shadow of Boston isminin geçtiğimiz haftalarda onaylandığı gözüküyor. Yani önümüzdeki günler içerisinde Bethesda’dan ilk resmi açıklamayı ve hatta ilk çizimleri bile görebiliriz.

Fallout’un yeni oyunu için seçilen bölgenin Boston olması da kafaları karıştırdı. Çünkü geçtiğimiz yıl ortaya çıkan asparagas haberlerde, Boston ismi sıklıkla geçmişti. Belki de bu asparagas haberler serisi, Bethesda’nın pazar nabzını yoklamak için düzenlediği bir dizi viral araştırmaydı.

Güncelleme 21.55

Bethesda’nın Twitter üzerinden yaptığı resmi açıklamada Shadow of Boston isminin, Fallout serisi ile bir ilgisi olmadığı duyuruldu. İçimizdeki Fallout aşkından ötürü, her habere atlar olduk. Bundan sonra resmi duyuru yapılsa dahi, sahte sanacağız.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Bethesda’nın ağzından Boston şehri kaçmıştı. Olası yeni oyunun bu şehirde geçeceğine de kesin gözüyle bakılıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  10. İltek Günleri'nde Bu Sene Oyun da Var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.