Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Fallout 76 Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

Fallout 76 Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

ABD merkezli Migliaccio & Rathod LLP Avukatlık Bürosu, Fallout 76 hakkında Aldatıcı Ticaret Uygulamaları konusunda soruşturma başlattı.

Yere düşene bir tekme daha demiş atalarımız. Yayıncılar ve oyuncular tarafından beğenilmeyen Fallout 76, şimdi bir avukatlık bürosunun radarına girdi. Oyunun yarattığı karmaşadan bir fırsat doğduğunu mu düşünüyorlar, bilemiyoruz fakat konu biraz ciddi duruyor.

Fallout 76’yı beğenmeyen birçok oyuncu, oyunu geri iade etmek için çeşitli yollara başvuruyor. Ülkemizde pek geçerli olmasa da ABD’deki birçok tüketici elektroniği merkezi, kutulu oyunların iadesini kabul etmekte. Aynı şekilde oyunu dijital olarak satın alanların da belli süreler içerisinde oyunu iade edip parasını aldığı biliniyor. Fakat Fallout 76’yı iade etmek isteyen oyuncular bir sorunla karşılaştı. Ne mağazalar, ne de Bethesda’nın satış tarafı oyunun iadesini kabul etmiyor.

► Çorak Topraklara Veda Ederken – Fallout 76 İncelemesi

Oyunun hatalarla dolu olması, oynanabilirlikten uzak olması, server sorunları ve beğenilmemesi sebebiyle yapılan iade başvuruları kabul edilmiyor. Bu sebeple oyuncular da galeyana gelmiş durumda. Oyunun tanıtım videolarıyla, içeriğinin bir olmaması sebebiyle ortaya çıkan durum bir avukatlık bürosunun da dikkatini çekti.

İlginizi Çekebilir  HEX: Shards of Fate – Chronicles of Entrath'ın 2. Bölümü Yayınlanıyor

ABD merkezli Migliaccio & Rathod LLP avukatlık bürosu ise bu konu hakkında bir soruşturma başlattı. Aldatıcı Ticaret Uygulamaları başlığı ile Bethesda hakkında başlatılan bu soruşturmanın nereye varacağı şu an için belli değil. Görünen o ki avukatlık bürosu, bu sorunu yaşayan oyuncuların da ilgisini çekmiş durumda. Oyunu iade edip geri çevrilen oyuncuların, büro ile bağlantı kurup yaşadıklarını anlatması isteniyor.

Tabi bu durum şu an için sadece bir soruşturma. Resmi olarak açılmış bir dava yok. Hukuki yoldan sorunlar tespit edilirse, bu soruşturmanın bir davaya dönüşmesi içten bile değil.