Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Fallout 3’ü 24 Dakikada Bitirmek!

Fallout 3’ü 24 Dakikada Bitirmek!

fallout-3-banner

Post-apocalyptic evrenlerin hası Fallout serisinin 3. oyununu, 24 dakikanın altında bitirmeyi başaran biri olduğunu söylesek inanır mısınız? Biz de BubblesDelFuego isimli YouTube kanalı sahibinin videosunu görene kadar buna inanmazdık.

Fallout evreni, şahsım açısından özel ilgi alanım. Tüm oyunlarını incik cıncık edene kadar oynamış, gözümden kaçanları da wiki sayfasından öğrenmişimdir. Fallout 3 çıktığında, 3 ay boyunca oynadığımı hatırlarım. Geze geze, göre göre tüm haritayı dolaşmaya çalışmış, artık “Bu kadar yeter. Oyunun sonuna bakalım” dediğim yere kadar devam etmiştim.

Fallout 3 ve Fallout: New Vegas, toplasanız binlerce saatlik oyun süresi tanıyor. Fallout 3 ilk çıktığında, Bethesda yetkilileri yan görevlere hiç bakmadan oyunu bitirmeye çalıştığınızda 4-5 saatlik bir oyun süresi olduğunu söylemişti. Birçok oyun forumundan da araştırma yaparak, Fallout 3’ün ana görev senaryosunu takip ettiğinizde de bu sonuca çıktığını göreceksiniz.fallout-gorsel

Ancak yukarıda bahsettiğimiz BubblesDelFuego, Fallout 3 oyun süresi konusunda yeni bir rekora imza attı. Yaptığı Speed Run ile oyunu 23 dakika 55 saniye içerisinde bitirmeyi başardı. Bubbles’ın bir önceki rekoru 24 dakika 20 saniye idi.

İlginizi Çekebilir  Microsoft, Arttırılmış Gerçeklik Oyunu Minecraft Earth'ü Duyurdu!

Speed Run, kafamı oldukça kurcalayan bir konu. Oyunu görmeden, zevk almadan dolaşmadan en hızlı bitirmenin ne anlamı var diye düşünmekteyim. Ama bu tarz oyun koşuları yapan kişiler sanıyorum ki, oyunun tüm buglarına ve glitchlerine hakimler. Bu da saygı duyulası bir dikkat gerektiriyor.

Bubbles’ın tam olarak bir Speed Run yaptığını söylemek zor. Dialogları geçmek için Quick Save seçeneğini kullanıyor. Ayrıca harita dışına çıkarak, normalde dakikalar sürecek yolculukları saniyelere indirgiyor. İçi ağzına kadar dolu Mutant dolu Vault 87 ve Enclave’in kalesi Raven Rock içerisinden çok az hasar alarak kurtulmayı başarıyor. Üzerine koşan devasa Mutantlar onu hiç mi hiç korkutmuyor.

İşin komik tarafı ise oyun sonuna yaklaştığında halen yukarıda, karakterimizin genel özelliklerini belirleyen G.O.A.T. sınavına girmesini gösteren görev çubuğu yanıyordu. Ama o çoktan Enclave askerlerini arkasında bırakmıştı.

Son kararı siz verin deriz. Gene de eğlenceli bir video hazırlanmış: