Oyun Haberleri

Fallout 1, Yenilenmiş Haliyle Karşımıza Çıkacak

fallout-banner

Fallout 4 çıktı çıkalı tüm internet Fallout görselleri ve haberleriyle doldu taştı. 1997 yılında başlayan efsane 2015 yılında tüm oyun dünyasını ve popüler kültürü de kasıp kavuruyor.

Bazı Fallout hayranları ise, “Eski Fallout oyunlarının yerini hiçbir şey tutmaz,” derken kimilerine göre haklı kimilerine göre haksızlar. Şimdiki haberimiz muhtemelen eski Fallout hayranlarının dudak bükmesine sebep olacak.

Fallout 1 oyunundaki karakterimiz Vault Dweller (Barınak Sakini), Barınak 13’teki bozulan Su Çipi’nin yerine yenisini bulmak için yollara düşüyordu. İzometrik bakış açısı, sıra tabanlı oyun mekaniği ile bir klasikti. Bu klasik, Fallout: New Vegas oyun motoru ve görselleri üzerinden yeniden hayat buluyor.

fallout the story

Fallout 1’in tüm oyunu, Fallout: New Vegas oyunu üzerine modlanıyor. Tüm hikaye ve karakterler, üç boyutlu Fallout: New Vegas oyun motoru ve dinamikleri kullanılarak yeniden oluşturuluyor. Modu ismi de Fallout: The Story olacak.

NexusMods ekibi, yepyeni bir Fallout deneyimini bizlere sunmaya hazırlanıyorlar. Eski oyunun hikayesini farklı bir bakış açısı ile yeniden oynamak isteyenler Fallout: The Story’yi mutlaka deneyeceklerdir.

Şimdilik mekanların ve oyundaki görevlerin dörtte biri bitmiş. Modun gelişimine bu adresten bakabilirsiniz. Buradan da modun resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  The Witcher 3: Wild Hunt, PS5 ve Xbox Series X'e Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu