Oyun Haberleri

Epic Games, Satın Aldığı Alışveriş Merkezine Taşınıyor

Dünyanın önde gelen dijital oyun firmalarından Epic Games, ABD’de bir alışveriş merkezi satın alarak dikkatleri üzerine çekti. Şirket, 2024 yılına kadar aldığı alışveriş merkezini genel merkeze çevirecek.

Unreal Engine oyun motorunun geliştiricisi olan ve Fortnite oyunuyla oyun pazarında da büyük paya sahip olan Epic Games, düşününce çok eğlenceli bir çalışma ortamı olabileceğini hayal ettiğimiz bir hareket yaparak ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde bulunan bir alışveriş merkezini satın aldı. Cary Towne Center isimli AVM’yi bünyesine katan şirket, hem mağazayı hem de mağazanın bulunduğu araziyi satın aldı.

98.000 metrekarelik araziyi alan Epic Games, burayı AVM olarak işletmeyi düşünmüyor. Bunun yerine bu büyük arazide Epic Games’in merkez ofisi bulunacak. Genel merkez olmasının yanı sıra, satın alınan arazide Epic Games topluluğu için de alan açılacak.

Bu yıl arazi üzerinde çalışmalara başlanması beklenirken, 2024 yılında tadilat sona erecek. Şirketin mevcut merkez ofisi ise Crossroads’ta bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Unreal Engine 4 Ücretsiz Oldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu