Oyun Haberleri

Epic Games, PlayStation Oyunları İçin 200 Milyon Dolar Teklif Etmiş

Epic belli ki kesenin ağzını sonuna kadar açmış, Sony’nin cevabıysa henüz bilinmiyor.

Epic Games ve Apple geçtiğimiz Mayıs ayından beri davalıklar. Epic’in iddiasına göre Apple, Apple Store üzerinden uygulama içi alımlara kadar her şeye erişebiliyor ve müdahale edebiliyor. Bunun Antitröst (Tekelleşme) Kanunu’na göre suç olduğunu dile getiren şirket, Apple’ın politikalarını düzenlenmesini ve tazminat ödemesini talep ediyor.

Dava uzun bir süre daha devam edecek gibi duruyor ve bu süreçte iki firmayla ilgili çok ilginç bilgiler sızıyor bazına. The Verge’ün haberlerine göre Epic, en az dört birinci parti PlayStation oyununun Epic Store’da yayınlanması için Sony’ye tam 200 milyon dolar teklif etmiş.

Dava sürecinde mahkemeyle paylaşılan 222 sayfalık gizli bir belge sayesinde ortaya çıkan teklifin sonucu ve kapsamıysa bilinmiyor. Days Gone ve Horizon Zero Dawn’ın PC sürümleri hem Epic hem de rakibi Steam üzerinden satışa çıktı. Epic büyük ihtimalle PC sürümlerini sadece Epic Store’da yayınlamak için anlaşmak istiyordu ama dediğimiz gibi henüz detay yok. Sony’nin teklife cevabı da muallakta.

Belgeye göre Epic, Microsoft ve Nintendo’yla da temas halindeymiş. Sık sık XBOX’ın başındaki isim Phil Spencer ve VALVE CEO’su Gabe Newell ile görüşüyormuş Epic yetkilileri. XBOX Game Pass’in, Epic’in işine gelmediğiyle ilgili birtakım yorumlar da varmış belgede. Neler neler dönmüş yahu…

Epic-Apple davasının sonucu ne olur bilinmez ama oyun basınına daha çok malzeme çıkacak gibi duruyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.