Oyun Haberleri

E3 Konferansında Grim Fandango Sürprizi

grim-fandango-banner

Bir turizm acentası olup ruhları ebedi istirahatine kavuşturmakla görevli Manuel Calavera karakterini hangi oyuncu unutabilir ki…

Macera türü oyunların önemli ismi Tim Schafer tarafından yazılan, LucasArts tarafından geliştirilen Grim Fandango oyunu yenilenmiş haliyle piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Amerika’daki oyun etkinliği E3 Konferansı’nda yapılan açıklamaya göre Grim Fandango, yenilenmiş grafikleri ile PlayStation 4 ve PS Vita için tekrar piyasaya sürülecek.

grim-fandango1998 yılında piyasaya çıkmış olan Grim Fandango, oyun tutkunları tarafından çokça konuşulmuş, hemen hemen her oyun severin hatıralarına kazınmıştı. Sony, Disney ile (Disney, LucasArts’ı satın almıştı) yaptığı anlaşma doğrultusunda bu klasiği yeniden canlandıracağını açıkladı. Böylece yeni nesil oyuncular da bu muhteşem oyun ile tanışmış olacak.

Grim Fandango’nun Hikayesi

Manuel “Manny” Calavera, Ölüm Departmanı’ndaki (Department of Death) bir seyahat acentesinde, ruhlara ebedi huzura doğru çıkacakları dört yıllık yolculuk için lüks seyehat paketleri satmakla görevlidir. Manny, patronunun kendisine verdiği 2. sınıf müşterilerden kurtularak 1. sınıf zengin müşterilerle ilgilenmek istemektedir.

grim-fandango-charactersBu arayışı, patronu Don Copal’ın hoşuna gitmez ve işinde askıya alınır. Tam bu sırada kahramanımız Manny, gizli bir yeraltı örgütü olan LSA örgütünün başı Salvador Limones ile tanışır. Bu tanışmadan sonra Manny, başına gelen olayların basit bir rant kavgası olmadığını anlayacak ve Ölüler Diyarı’ndaki pis işleri yok etmek için 4 sene sürecek olan uzun bir görevle ilgilenecektir.

Oyun 4 farklı bölümden oluşuyor ve her bölüm 1 yılı kapsıyor. Oyun boyunca değişik görevler yapıp ilginç karakterlerle karşılaşıyorsunuz. Eğlenceli diyalogları ve ilginç karakter modellemeleri ile gerçekten farklı bir oyun. Grim Fandango’ya kadar Ölüler Diyarı’nın bu kadar renkli olacağını düşünmezdik. Ayrıca 1998’de çıkan oyunun müzikleri de çok güzeldi. Umarız yine aynı müzikleri kullanırlar veya kaliteyi değiştirmezler.

Sony’nin E3’te yaptığı Grim Fandango açıklaması:

İlginizi Çekebilir  GOG'da Bahar Uykusuzluğu İndirimi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu