Oyun Haberleri

Dünya Sağlık Örgütü, Oyun Oynamanın Hayat Kurtaracağını Açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü, oyunların Corona virüs salgınının yayılmasını durdurmak için “oyun oynayın” çağrısında bulundu.

Hem dünyada hem de Türkiye’de hızla yayılan corona virüs salgını nedeniyle pek çok insan haftalardır evlerinden çıkamıyor. Evde vakit geçirmek başlarda güzel olsa da zaman geçtikçe sıkıcı bir hale gelebiliyor. Bu noktada ise oyunlar hayatımızı kurtarıyor.

Aralarında Twitch ve Activision Blizzard gibi önemli firmaların da bulunduğu 18 video oyun şirketi insanların evlerinde oyun oynayarak sosyalleşebilmeleri adına #PlayApartTogether kampanyasını başlattı. Asıl önemli nokta ise söz konusu kampanyanın destekçileri arasında Dünya Sağlık Örgütü‘nün bulunması. Dünya Sağlık Örgütü global strateji elçisi Ray Chambers Twitter üzerinden bir açıklama yayınladı.

Kampanyaya destek olan oyun firmaları şöyle;

Activision BlizzardKabamSnap Games
Amazon AppstoreMaysalwardTwitch
Big Fish GamesPlaytikaUnity
DirtybitPocket GemsWooga
Glu MobileRiot GamesYouTube Gaming
Jam CitySciPlayZynga

Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz dönemlerde oyun bağımlılığını resmen bir hastalık olarak tanıdığını duyurmuştu fakat corona virüs salgını Dünya Sağlık Örgütü’nün fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. Sosyal olarak aktif kalmak için oyun oynanmasını tavsiye eden Dünya Sağlık Örgütü, insanların oyun oynayarak evde kalmasının Corona virüs salgınının yayılımını durdurabileceğini paylaştı.

Kaynak: Webrazzi, BusinessWire

İlginizi Çekebilir  Hearthstone'un Oyun Direktörü Blizzard'dan Ayrıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu