Oyun Haberleri

Dungeons and Dragons, Mobil Arena’ya Hazırlanıyor!

arena-of-war-banner

Dungeons and Dragons, Mobil Arena’ya katılmaya hazırlanıyor.

Hasbro markasına bağlı olan Wizards of the Coast, DeNa adlı mobil oyun firmasıyla anlaştığını duyurdu. Anlaşma gereğince DeNa firması Dungeons and Dragons: Arena of War oyununu geliştirecek. Yani Wizards of the Coast, DeNa’ya sipariş oyun yaptıracak.

arena-of-war-resimOyunun ne kadar iyi olacağını henüz bilmiyoruz. Çünkü DnD: AoW henüz yapım aşamasında. Oyunun iPhone, iPad ve Android cihazlarıyla uyumlu çalışacağı belirtildi.

Şili, Santiago merkezli DeNa firmasının başkanı Tiburcio De la Carcova, “Dungeons and Dragons 5. Edisyon çok yakında piyasaya sürülecek ve Dungeons and Dragons çağı için önemli bir an olacak. Daha önce mobil cihazlar için DnD oyununun yapılmamış olması da bu oyunu beklenir kılıyor,” diyor.

Oyunda DnD’nin bilindik yapısı kullanılacak. Hikaye içerisinde karşımıza çıkan yaratıkları öldürebilmek için Elf, Cüce gibi ırkların yanı sıra Düzenbaz ve Büyücü gibi sınıflar da bulunacak. De la Carcova, oyunun DnD ruhunu yansıtabilmesi için Wotc firmasıyla ortak çalıştıklarını ve fikir alışverişi yaptıklarını da ekledi.

Arena of War, hack & slash türünde bir oyun olacak. Yani ne kadar çok yaratık öldürürsek o kadar çok güçleneceğiz. Yapımcılar oyunun her kesime hitap edebilecek şekilde olduğunu ancak DnD takipçilerinin daha çok seveceğini belirtiyor.

Oyun ile ilgili gelişmeleri takip etmek için oyunun resmi sayfasından kayıt yaptırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  George R.R. Martin ve Hidetaka Miyazaki'nin Oyunu Elden Ring'den İlk Görüntüler Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu