Oyun Haberleri

Dune Oyunu için Funcom, Nukklear ile Çalışacak

Funcom, Conan Exiles ile kazandığı çok oyunculu hayatta kalma oyunu tecrübesini Arrakis’te kullanıyor. Dune oyunu open-world olacak ve multiplayer konusunda deneyimli Nukklear ekibinin katkılarıyla gelişecek.

Sizlere daha önceden Dune filmini yapan film stüdyosu Legendary ile oyun geliştirici firma olan Funcom‘un iş birliğinden söz etmiştik. Bu iş birliği anlaşmasına göre 2025 yılında kadar 3 farklı Dune oyunu geliştireceklerdi. Fakat ekibin ilk Dune oyunu bile hâlâ erken aşamalarda. Neyse ki Funcom diğer geliştirici firmalardan yardım almaya karar verdi. Bunun için de kendisine Nukklear’ı seçti.

Nukklear, diğer geliştirici firmalara oyunlarında yardım eden bir ekip. Yardım ettikleri oyunları buradan inceleyebilirsiniz. Ekibin uzmanlığı da çok oyunculu platformlar üzerine. Umarız ki onların katkısı ile süreç hızlanır.

Dune oyununa katkı sağlayan tek isim Nukklear da değil. Epic Games’in de destekçisi olan Çinli şirket Tencent, Dune oyunları için yüksek meblağlarda yatırım yapmış. Onların yatırımından aldıkları destek sayesinde de Dune projelerini büyütmüşler. Bu büyümeyi karşılayabilmek için de diğer geliştirici firmaları yardıma çağırmışlar. Yani aslında Nukklear onlara Dune oyununu büyütmek için yardımcı olacak gibi duruyor.

Dune oyunu – ilk konsept çizim.

Funcom’un bize Dune’u geliştirme imkanı vermesinden ötürü çok memnunuz. Geçtiğimiz yıllarda birçok projeye destek verdik ve birçok firmayla iş birliği yaptık. Fakat Dune açık ara farkla en büyük projemiz. Bizim ekibimiz kendini zorlamayı seven ve Nukklear’ın katkı yapmak konusundaki uzmanlığına güvenen bir ekiptir.

Kirk Lenke – Nukklear CEO’su

Açık dünyalı çok oyunculu hayatta kalma oyunu olarak Dune’u geliştirmek Funcom’un en iddialı projesi oldu. Bu amaç uğruna yetenekli ve güvenilir partnerlerle çalışmak zorundayız. Nukklear ile birlikteliğimiz de tam olarak bu. Onların araç kullanımına dayalı oynanış konusundaki uzmanlıklarından şimdiden fayda sağladık mesela. Fazlasıyla yetenekli ve yaratıcı bir geliştirici ekip olduklarını düşünüyorum.

Rui Casais – Funcom CEO’su

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.