Oyun Haberleri

DOSBox Uygulaması Yenileniyor!

Retro oyun müptelalarının vazgeçilmez uygulaması DOSBox, daha yalın bir görünüme, kolay arayüze ve özelleştirilebilir ayarlara kavuşuyor.

Eski bir oyunu, modern bilgisayarlarda çalıştırma sorunuyla mutlaka karşılaşmış olmalısınız. Bunu çözebilecek yegane program da DOSBox. Yıllardır aramızda bulunan DOSBox için büyük bir güncelleme geleceği duyuruldu.

DOSBox Pure adıyla tanıtılan uygulama, önceki uygulamadaki komut satırı girme olayını tamamen ortadan kaldırıyor. Oyuncular arayüz üzerinden .zip uzantılı dosyaları hızlıca açabilecek. Böylece satırlar boyu devam eden komutlarla uğraşmak zorunda kalmayacaklar.

Uygulamayı sıklıkla kullanan birisi olarak komut girme durumunda çok sorun yaşayan biri değildim. 1995 yılında daha okuma yazma bilmezken, babamın kağıt üzerine aldığı komut notları üzerinden PC üzerinde istediğim oyunu açabiliyordum. Ancak bazı durumlarda özel komut girme ya da özel ayarlama yapma sorunlarıyla karşılaşıyordum.

DOSBox Pure, hem bu komut karmaşasını ortadan kaldırıyor hem de daha basit arayüzü sayesinde özelleştirilebilir ayarları kullanmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca RetroArch ile de uyumlu çalışacağı belirtildi.

Uygulamanın tanıtım fragmanını da aşağıya bırakıyoruz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  GameFindr Mobil Cihazlar İçin Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.