Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » DOOM Eternal Çıktı

DOOM Eternal Çıktı

2020 yılının en çok merak edilen oyunlarından biri olan DOOM Eternal, sonunda oyuncularla buluştu. FPS türünü ortaya çıkaran Doom, öyle bir evrildi ki DOOM Eternal, muhteşem grafikler ve harika bir oynanış ile karşımızda!

2151 Yılında Dünya Gezegeni

ABD’li oyun firması id Software’in, id Tech 6 grafik motoru kullanarak geliştirdiği Doom, Bethesda Softworks tarafından Mayıs 2016’da yayınlanmıştı. Doom Eternal’da ise aksiyon kaldığı yerden devam ediyor. Mars’ta açılan boyut kapılarından fırlayan yaratıklara kök söktüren Doomguy karakteri, 2151 yılında Dünya’yı ateşlerle kaplayan bu yaratıklarla savaşıyor.

Doom Eternal, iki yıl önce E3 Fuarı’nda duyurulduğu günden bu yana oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor. Doom Eternal’daki Praetor Suit, Alev Topu ve DOOM Blade gibi yeni silahlar ve silah eklentilerinin yanı sıra, Double Dash gibi yetenekler oyuncuları her zamankinden daha hızlı, güçlü ve becerikli kılacak. Çok sayıda yeni düşman ve 2v1 çok oyunculu BATTLEMODE ile zorlu bir oyun deneyimi oyuncuları bekliyor.

FPS türünün öncüleri arasında yer alan ‘Doom’un ilk oyunu 1993 yılında yayınlandı ve devam yapımlarıyla satış rekorları kırdı. Zaman içinde geliştirilen grafikler, uzayan oyun süresi ve yenilenen müziklerin yanı sıra karaktere ve oyun içi silahlara eklenen yeni özelliklerle Doom serisi başka bir yöne evrildi.

İlginizi Çekebilir  Riot Games, Valorant'ın Kapalı Betasını Başlattı

Oyun, Steam’de 199₺ fiyatla satışa sunuldu. İyi oyunlar!