Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077’nin Çıkış Tarihi Netlik Kazanıyor

CD Projekt Red, Polonya Hükümeti’nden aldığı maddi desteğin ardından uzun zamandır merakla beklenen Cyberpunk 2077‘nin üzerine yoğunlaştığını açıkladı.

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi ilk duyurduğunda yıl 2012‘ydi. O dönemden beri ne oyunla alakalı bir fragman gördük, ne bir çizim, ne de bir taslak çalışması. Sadece Archive grubunun Bullet parçası ile süslenmiş kısacık bir video vardı. Oyuncular ve kriterler, Cyberpunk 2077 hakkında daha fazla bilgi almak istediklerinde ise CD Projekt Red’in cevabı net oldu: “Bittiğinde, hazır olacak!

cyberpunk-2077-cyborg

Bu cevap meraklı kitlenin ağzının payını vermiş olsa da oyundan halen ses seda yok. Geçtiğimiz aylarda çıkan bir söylentiye göre yapımcı firma, Polonya Hükümeti’nden yüklü miktarda maddi destek aldı. 7 milyon dolar olarak belirtilen destek ile birlikte CD Projekt Red, 4 büyük alanda çalışması üzerine yeni iş konumları açtı. Yani maddi destek yardımı bir nevi işçi bulmak içindi.

CD Projekt Red, Şehir Yaratımı, Multiplayer, Sinematik Hissiyat ve Animasyon Mükemmelliği başlığı altında yeni çalışanları firmasına kattı. Bu da demek oluyor ki oyunun yapım süreci daha da hızlandı.

Cyberpunk 2077, firmanın kendi geliştirdiği yeni grafik motoru RedEngine 4 ile hazırlanıyor. Bu grafik motoru, 2017 tarihinden başlamak üzere 2019’a kadar çıkması planlanan tüm oyunlarında kullanılacak. Son olarak Witcher 3’te, bu grafik motorunun bir önceki sürümü yani RedEngine 3’ü görmüştük. Önümüzde yeni bir Witcher oyunu olmayacağına göre sıradaki başlığın Cyberpunk 2077 olması gerekiyor.

Eldeki bu verileri bir araya getirdiğimizde oyunun 2019 yılının ortasında, en iyi ihtimalle de haziran ayında piyasaya sürüleceği düşünülüyor. CD Projekt Red’in bu maddi desteği hükümetten aldığını unutmamak gerekiyor. Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihine onlar bile karar vermiş olabilir. Sonuçta bir noktada oyuna ortak olmuşlar.

İlginizi Çekebilir  FromSoftware'in Yeni Oyunu Elden Ring Bu Yıl Çıkabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu