Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077’nin Boyutu Ne Kadar Olacak?

Nvidia’nın RTX IO teknolojisinin ve yeni grafik kartlarının tanıtımın yapılmasının ardından, etkinlikte gösterilen Cyberpunk 2077’nin boyutunun ne kadar olacağı da merak edildi.

Bu yıl iki kere erteleme gören ve artık çıkması an meselesi olan (Lütfen, bir daha ertelemeyin) Cyberpunk 2077, Nvidia’nın düzenlediği etkinlikte bir kez daha karşımıza çıktı. Fakat bu sefer oynanabilirlik açısından değil yeni Nvidia kartlarıyla beraber nasıl bir performans sergilendiğini göstermek için.

Bununla beraber oyunun boyutunun ne kadar olacağı yönünde Reddit sayfasında çeşitli başlıklar açıldı. Konu CD Projekt RED ekibinin Global Topluluk Başkanı Marcin Momot’un da gözünden kaçmamış.

Momot, paylaştığı Tweet ile birlikte oyunun 200 GB boyutuna ulaşmayacağını yazdı. “Cyberpunk’ın sistem gereksinimleri henüz çıkmadı (Yakında gelecek!) fakat Reddit’teki bir başlığa dikkat çekmek isterim. Oyun yüklendiğinde 200 GB boyutuna ulaşmayacak. Modern içeriklerde gerekli olan HDD alanının yüksek olması beklenilecek bir durum.” açıklamasında bulundu.

Yani 200 GB’dan az olsa da yine 150-170 GB arasında olması bile yüksek olacağını değiştirmiyor. Oyunun birkaç yıllık bilgisayarlarda da rahatça oynanabilecek şekilde tasarlandığı söyleniyordu. Kullanım alanı dar olan oyuncular ve elbette oyunun dijital sürümünü alıp da internet bağlantısı yavaş olan oyuncular için bir hayli zor olacak gibi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.