Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077, Siber Saldırganların Hedefi Oldu!

CD Projekt Red’in merakla beklenen yeni oyunu Cyberpunk 2077’den yıllardır ses çıkmıyor. Sanıyoruz bu duruma dayanamayan bazı kişi ya da kişiler, firmaya siber saldırı düzenleyip çok özel belgeleri çaldı.

İlk defa 2012 yılında duyurulan ve bir yıl sonrasında kısa bir fragman ile bizleri meraklara düşüren CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 oyunu hakkında ser verip sır vermiyor. Bugüne kadar oyun hakkında yapılmak istenen her röportaja ya da ilk bakışa olumsuz cevap veren firma, tam da E3 Fuarı öncesi bir siber saldırının kurbanı oldu.

İşin garibi olayın ilk açıklaması saldırganlar tarafından değil, CD Projeckt Red’in kendisi tarafından yapıldı. Resmi açıklama ise şöyle:

Bilinmeyen kişi ya da kişiler, CD Projeckt Red’e ait bazı önemli bilgileri çaldıklarını bize iletti. Bu çalınan belgeler içerisinde, gelecek olan oyunumuz Cyberpunk 2077’nin de bazı taslak bilgileri var. Çalınan bilgiler karşılığında firmamızdan fidye talep edildi. Cevap vermezsek bu bilgilerin paylaşılacağı açıklandı. Çalınan bilgiler sızdırılsa dahi bize ulaşan kişi ya da kişilerin bu isteklerine cevap vermeyeceğiz. Gerekli mercilere bu konu hakkında yasal işlem başlatılması için bilgi verildi.

Çalınan bilgilerin çoğu oyunun ilk tasarım aşamasına ait. Yani oyunun şu anki hali hakkında hiçbir alaka taşımıyor. Eğer Cyberpunk 2077 hakkında doğru bilgiler almak istiyorsanız, sızdırılması ihtimal dahilinde olan bilgiler yerine CD Project Red tarafından açıklanacak resmi duyuruları bekleyin.

Zamanı geldiğinde, Cyberpunk 2077 hakkında, bizim tarafımızdan resmi olarak bilgilendirileceksiniz.”

cyberpunk-2077-cyborg

Firmanın bu güçlü duruşuna hayran kaldığımı itiraf etmeliyim. Son yıllarda oyun içeriklerin sızdırılması ya da çalınması durumu firmaların başını ağrıtabiliyor. Haliyle oyuncu kitlesinin de çıkacak olan oyuna karşı ilgisi düşüyor.

Diğer bir açıdan baktığımızda ise E3 Fuarı’na az kala Cyberpunk 2077 isimli bir oyunun, siber saldırıya maruz kalması da pek enteresan. Belki de biraz viral reklamın göz çıkartmayacağını düşündüler.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Pawn of the Dead'in Çıkış Tarihi Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.