Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077, PlayStation Store’a Geri Dönebilir!

CD Projekt RED‘in üst seviye yöneticilerinden Michal Nowakowski, yatırımcılarla buluşup Cyberpunk 2077 hakkındaki son güncellemeleri paylaştı. Nowakawski’ye göre Cyberpunk 2077 yakın bir zamanda PlayStation Store‘a geri dönebilir.

Birkaç gün önce Cyberpunk 2077 için devasa bir güncelleme daha yayınlandı. Hotfix 1.2 adıyla yayınlanan güncelleme 30 GB boyutundaydı. Toplamda 500 farklı noktada değişiklikler içeriyordu. Yayınlanan güncelleme ile alakalı yapılan paylaşım, neredeyse 30 Word sayfası uzunluğundaydı.

Öte yandan şu haliyle bile yine de pek oynanabilir olmadığı söylenmekte. Ben oyunu sancılı sürümüne karşın önce PlayStation 4 üzerinde bitiren, sonrasında farklı testler için PC tarafına geçen biri olarak söyleyebilirim ki, benim Cyberpunk 2077 ile olan ilişkim biteli çok oluyor.

Ancak CD Projekt RED, önceden verdiği sözü tutmaya niyetli. 2021 yılı boyunca oyun için çıkaracakları güncellemelerle birlikte, Cyberpunk 2077‘yi daha stabil bir hale getirecekler. Yayınlanan güncellemelerden de bunu görüyoruz. Öte yandan güncellemeler firmanın değer kaybetmesini engelleyemedi.

Gündeme bomba gibi düşen olaylardan biri, Sony’nin kararıydı. Oyunu bu bozuk haliyle deneyimleyemeyen oyuncuların iade talepleriyle boğulan Sony, Cyberpunk 2077’yi mağazasından kaldırmıştı. Pek görüldük bir olay değildi. Gündemi de uzun bir süre meşgul etti zaten.

CD Projekt RED’in Cyberpunk 2077 Açıklaması

CD Projekt RED’in üst seviye yetkilileri ve firma yatırımcıları arasında geçtiğimiz günlerde bir toplantı yapıldı. Kotaku’da yer alan habere göre firmanın İş Geliştirme başkanı Michal Nowakowski, Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’a dönebileceğini müjdeledi. Nowakowski, “Birkaç güncelleme yayınladık. Geçen gün oldukça büyük bir güncelleme çıkardık ve arada hotfix yamaları paylaştık. Her biri bizi PSN Store’a daha da yaklaştırdı. Öte yandan, anlamalısınız ki buradaki son karar Sony’e ait.” sözlerine yer verdi.

Bu haberin ve açıklamaların ardından Sony cephesinden bir paylaşım gelmedi. Oyun Aralık 2020 tarihinde çıkmış olmasına karşın halen PSN Store üzerinden satın alınamıyor. Eğer daha önceden satın alıp konsolunuza indirdiyseniz, oynamaya ve güncellemelerden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons Televizyon Dizisi Ne Anlatacak?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.