Oyun Haberleri

Corona Virüs, Fallout: New Vegas’ta Kendini Gösterdi

Dünyaya yayılan Corona virüs, oyunlarda da etkisini göstermeye başladı. Dünyayı çepeçevre saran corona virüs salgını nedeniyle insanlar evlerinde tüm günlerini geçirirken, oyun oynayarak zamanını geçiren büyük bir kitle oluştu. Oyun yapımcıları da bir dizi oyunu bedava yaparken bazıları ise virüsü doğrudan oyunun içine almayı seçti.

Oyunda corona virüsün doğuşu ve yayılması senaryolaştırılırken, virüsün nasıl yayılmaya başladığı ve salgın haline geldiği oyun dünyasının içinde resmediliyor. Immersive Coronavirus mod eklentisiyle birlikte yarasa çorbası içerek virüsü kapıyorsunuz ve hayatta kalma çabası içine giriyorsunuz.

2019 yılının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüs, tüm dünyayı etkisi altına aldı. JotunYmir isimli bir mod geliştiricisi, Corona virüs salgınını Fallout: New Vegas‘a getirdi. Immersive Coronavirus modu, oyuna yarasa çorbası ekliyor ve bunun sonucunda içerek enfekte olabiliyorsunuz.

Bu mod oyun dünyasında şu ana kadar bilinen ilk Corona virüs modu. Muhtemelen sonuncusu da olmayacaktır. Fallout Nev Vegas’ın Immersive Coronavirus modunu oynayabilmek için Dead Money, Gun Runners’ Arsenal, Honest Hearts, Lonesome Road ve Old World Blues DLC’lerinin yüklü olması gerekiyor.

Neredeyse post-apokaliptik bir ortam yaşadığımız şu günlerde post-apokaliptik bir oyunda bu atmosfere girmeyi ister misiniz bilemedik ama isterseniz modu buradan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  ENnie Ödülleri 2017 Kazananları Açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu