Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Civilization: Beyond Earth İle Yıldızlara Ulaşacağız!

Civilization: Beyond Earth İle Yıldızlara Ulaşacağız!

beyond-earth-banner

Civilization V grafik motoru üzerine oturtulmuş, Alpha Centauri’nin ruhsal halefi niteliğindeki Beyond Earth duyuruldu.

Firaxis Games’in duyurusu ve tanıtım fragmanı, bilimkurgu ve strateji oyuncularının ağızlarını sulandırdı.

Strateji türüne ait en önemli oyun serilerinden biri olan Civilization, yepyeni bir oyunla birlikte karşımıza çıkacak. Hem de Alpha Centauri’nin özelliklerini beraberinde getirerek.civ5-beyond-earth-gorsel-1

Oyun tarihini hatırlayanlar bilirler. Alpha Centauri her ne kadar Sid Meier ve ekibi tarafından hazırlanmış olsa da, yayın hakları Electronic Arts’ın elindeydi. Oyun dünyası yıllardır yeni bir Alpha Centauri bekliyordu. Ancak oyunu geliştiren Firaxis Games’in Take-Two Interactive tarafından satın alınınca, bu hayaller de suya düşmüştü.

Yeni açıklanan habere göre Alpha Centauri’nin ruhsal halefi Beyond Earth geliyor! Civilization: Beyond Earth adıyla yayınlanacak oyunun tanıtım videosu ağızları sulandırmaya yetti. Henüz oyunun detayları hakkında bir bilgi yok. Ancak bazı sızıntılara göre oyuncular, yıkılmış bir gezegene gelen kolonistleri canlandıracak.

Önceki Civ serisinde olduğu gibi birçok farklı taraf olacak. Olası 8 farklı taraftan bahsediliyor. Oyuncular seçtikleri tarafları geliştirmek için ucu-açık bir teknoloji ağacı kullanacak. Yani oyunun sıradanlığı olabildiğince ortadan kaldırılacak. Ayrıca yörüngeye oturtulacak ya da başka gök cisimlerine yerleştirilecek uydular sayesinde, yeryüzündeki birliklere destek ve kaynak sağlanacak.civ5-beyond-earth-gorsel-2

İlginizi Çekebilir  Türk Yapımı Masaüstü Strateji Oyunu Incorporated Piyasaya Çıktı!

Civ serisi ve Alpha Centauri arasındaki bariz fark, görev sistemi. 4X oyunların altın çağına uygun bir şekilde Beyond Earth’ün geliştirileceği söyleniyor. Görev sisteminin yanı sıra tarafların sadece başlangıç farklılıkları değil, teknolojik gelişmeler konusunda da farklılıkların gözlemleneceği belirtildi. Kolonistler, farklı taraflarla farklı ilişkiler kurabilecek. Belki de karşımıza Alpha Centauri romanları gibi hikayeci anlatıma sahip bir strateji oyunu çıkacak.

Sözü çok uzatmadan, sonbahar aylarında piyasaya çıkarılacak oyunun tanıtım fragmanını sizlere sunuyoruz: