Oyun Haberleri

City of Steam’e İlk Bakış

city-of-steam-banner-2

City of Steam oyunu, bizlere steampunk temalı, buharlı makinelerin kullanıldığı, teknoloji ile fantezinin harmanlandığı bir diyarın kapılarını açtı. Bunun yanında pek çok özelliği ile diğer MMORPG’lerden ayrı bir yerde olduğunu kanıtladı.

Kapalı betanın ilk haftası bitti ve ilk hafta oyuncular neler gördü biraz bakalım;

Herkes ırkını ve sınıfını seçip Nexus’un puslu dünyasına adımını attı. Buharlı trenler ile yakındaki şehirlere seyahat etme fırsatı buldular. 

city-of-steam-ekranOyunun başında karşılaşılan kısa ve kolay görevler, oyuncuların oyunu öğrenmesinde oldukça etkili oluyor. Sonrasında çevredeki satıcılar ile etkileşime girerek envanterinizi düzenlemeyi de öğreniyorsunuz.

Bunun dışında görevler alarak ve bu görevlerde kazandığınız malzemeleri görerek hem görevlerin ne şekilde yapıldığını hem de kazandığınız malzemeleri nerelerde, ne şekillerde kullanacağınızı görüyorsunuz. 

Kısacası, oyunun başlangıcı, bir öğretici kadar sıkıcı bir hale gelmeden sizlere oyunun tüm mekaniğini en etkin biçimde anlatıyor. Böylece oyuna girer girmez koskoca bir dünyada ne yapacağınızı bilmeden ortada kalmıyorsunuz. Oyun mutlaka sizi yönlendiriyor ancak bunu yaparken de sıkmıyor.

Oyunun herhangi bir client’a ihtiyaç duymaması en büyük artılardan biri. Böylelikle oyuna her yerden kolayca ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca browser üzerinde bu kadar kaliteli grafikleri hiç takılmadan, kusursuzca verebilmesi de muhteşem bir durum. Tabii ki tüm yapılanmanın ücretsiz olması da pek çok oyuncu için cezbedici bir etken.

Genelde Türkçe oyunlarda pek çok oyuncu, aynı kafada olmayan oyuncu kitlesinden rahatsızlık duyar ancak kapalı beta sürecinin ilk haftası gösterdi ki; oyun, kalitesi ile kendi içerisinde kaliteli bir kitle barındıracak. Böylelikle insanlar birbiri ile daha çok konuşacak, oyun içi kültür alışverişi ile oyundan daha fazla zevk alacaklar.

İlk haftanın sonunda ne kadar kaliteli ve başarılı bir oyunla karşı karşıya olduğumuzu görmüş olduk. Bazı çeviri hataları ve lokalizasyon eksikleri oyun tam sürüm olarak açılmadan düzeltilecek ve eminiz ki kusursuz bir oyun oynama fırsatı bulacağız.

Kapalı beta, önümüzdeki 3 hafta daha Cuma gününden Pazartesi akşamlarına kadar devam edecek. Herkese FRPNET olarak iyi oyunlar dileriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.