AYBABTUOyun Haberleri

CD Projekt RED, Yeni The Witcher Oyununu Duyurdu!

CD Projekt Red, yeni bir The Witcher oyununun geliştirilme sürecine başladığını ve oyun motoru olarak Unreal Engine 5 kullanılacağını duyurdu.

Yakın dönemde Cyberpunk 2077‘nin olaylı çıkışı ve firma içi dağılmalarıyla adından söz ettiren CD Projekt Red’den diriliş hamlesi geldi: Yepyeni bir The Witcher oyunu an itibariyle geliştirilme sürecinde! “Yeni bir The Witcher oyunu gelecek mi?” sorularına hep “Evet, bir noktada geri döneceğiz,” yanıtını veren ve Witcher evrenindeki odağını bir süredir Gwent üzerinden sürdürmekte olan firma, bugün yaptığı sürpriz açıklamayla yeni oyunun geliştirilme sürecine resmen başladığını duyurdu ve birkaç ufak detayı bizlerle paylaştı.

Epic Games‘le uzun dönemli bir anlaşmaya imza attığını duyuran CDPR, yeni Witcher için The Witcher 2’den beri kullandıkları REDengine‘dan Unreal Engine 5‘e geçtiklerini duyurdu. Epic’le yaptıkları anlaşmanın oyun motoru lisansının ötesine uzandığını belirten yetkililer, artık yeni UE sürümleri için de firmaya destek vereceklerini açıkladı. Cyberpunk 2077 DLC’si ise REDengine ile geliştirilmeye devam edecek. Oyunun çıkış tarihi belli değil ama bence CDPR çıkış tarihini sıkıştırmama konusunda dersini almıştır. Almışsa 4-5 seneden önce çıkmaz bu oyun, almamışsa da geçmiş olsun diyelim.

Peki oyunun konusu ne olacak?

Hikaye ve yeni karakterimizle ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı, yetkililer yalnızca oyunun “The Witcher 4” olmadığını, yeni bir hikaye anlatacaklarını belirttiler. “Yeni Bir Destan Başlıyor” sloganıyla yayınlanan görselde yer alan madalyonsa, bana yeni oyunda sinsiliğiyle meşhur Kedi Okulu’ndan bir Witcher’ı canlandıracağımızı düşündürttü.

Kedi Okulu Witcher evreninde özel bir yere sahip çünkü gelişmiş mutajenleri sayesinde diğer okulların aksine kadınları ve insan dışındaki ırkları da Witcher’a dönüştürebiliyorlar. Oyundan seneler önce, Witcherlar’ın daha yeni yeni gruplara ayrılıp kendi okullarını kurduğu dönem bir araya gelen bu ekip Witcherlar arasında bile asi bir güruh olarak görülüyor aynı zamanda. Bunun nedeni canavar avcılığının yanında ajanlık, paralı askerlik ve suikastçılık faaliyetlerinde de bulunmaları. Sahip oldukları mutajenler de duygularını köreltmek yerine güçlendiriyor, hal böyle olunca korku uyandıran, güvenilmez ama bir yandan da tarafsız politikaları nedeniyle yöre halkının ve çevre krallıkların takdirini kazanan bir okul haline geliyorlar. Eğer düşündüğüm gibiyse gerçekten heyecan verici bir hikaye bizleri bekliyor.

Oyun henüz geliştirme sürecinin epey erken safhalarında olduğu için bir süre yeni bir haber ya da fragman haberi gelmeyecek gibi duruyor ama merakla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.