Oyun Haberleri

BlizzCon 2020, Corona Virüs Nedeniyle İptal Edildi

Blizzard tarafından her yıl düzenlenen; yeni Blizzard oyunlarının veya güncellemelerinin tanıtılması dışında hayranların da bir araya geldiği BlizzCon, bu sene corona virüs nedeniyle iptal edildi.

BlizzCon’un yönetici yapımcısı Saralyn Smith, iptali bir metin ile duyurdu.

Blizzard topluluğuna selamlar,

Birkaç hafta önce bu yılki BlizzCon’a dair belirsizliklerden bahsettiğim bir güncelleme paylaşmıştım. O günden bu yana pek çok şey değişirken pek çok şeyde de hiçbir değişiklik olmadı. Bu dönem boyunca, almak istediğimiz sağlık ve güvenlik önlemlerinin nasıl bir etkinlik deneyimine yol açacağına dair pek çok görüşme yaptık. Ayrıca izleyebileceğimiz farklı yöntemler hakkında konuştuk ve bunların her birinin önümüzdeki aylarda ulusal ve yerel sağlık önlemlerinden ne şekilde etkileneceğini tartıştık. Sonuç olarak, elimizdeki seçenekleri değerlendirmemizin ardından bu yıl BlizzCon’u gerçekleştirmemek gibi zor bir karar aldık.

Bu karar bizi büyük ölçüde hayal kırıklığına uğrattı ve pek çoğunuzun da benzer hislere sahip olduğunu hayal edebiliyorum. BlizzCon’u gerçekten seviyorum ve Blizzard çatısı altındaki herkesin aynı duygulara sahip olduğunu biliyorum. Bu sonbaharda sizinle bir araya gelemeyeceğimiz için çok üzgünüz.

Ama merak etmeyin, bir gün yeniden birlikte olacağız!

Şu anda BlizzCon’un ruhunu internet üzerinden yakalayarak sizinle buluşmanın yollarını arıyoruz. Bu sayede mevcut sağlık ve güvenlik protokollerinden de çok daha az etkilenmemiz mümkün olacak. Çevrimiçi etkinliğimizi en kısa zamanda gerçekleştirmek istesek de bu bizim için de yeni bir şey ve pek çok farklı unsuru barındırıyor. Dolayısıyla muhtemelen önümüzdeki yılın başlarına kadar beklememiz gerekecek. BlizzCon aynı zamanda her yıl Blizzard oyunlarının büyük espor etkinliklerinin gerçekleştiği bir platform. Bu yüzden, normalde BlizzCon’da yapılacak üst düzey yarışmaların bazılarını desteklemenin alternatif yollarını arıyoruz.

Planlarımız şekillendikçe sizi bilgilendireceğiz. Şimdilik hepinizi Shadowlands’i keşfederken, handa takılırken, payload’u ittirirken (ihmal etmeyin!) ve diğer tüm Blizzard evrenlerinde dolaşırken görmeyi umuyoruz.

Sağlıcakla kalın,

Saralyn Smith
Whirlwind Barbarian, BlizzCon Yönetici Yapımcısı

Saralyn’in de dediği gibi önümüzdeki günlerde bir online etkinlik duyurulabilir ancak şu andaki durum etkinliğin bu yıl yapılmayacağı.

İlginizi Çekebilir  Metal Gear Klasikleri GOG'da Satışa Sunuldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu