Oyun Haberleri

Blizzard, Titan Projesini İptal Etti

blizzard-logo

Blizzard, yaklaşık 7 yıldır üzerinde çalıştığı Titan isimli projesini iptal etti.

2006 yılında başlatılan proje ile ilgili yıllar boyunca hiçbir açıklama yapılmadı. Tek bildiğimiz, yeni bir MMO oyunu olacağıydı.

Pek çok uzmanın ve kişinin tahmini, Titan projesinin bilimkurgu türünde bir MMO olduğuydu ama bu tahminler bile Blizzard tarafından doğrulanmadı.

blizzard-titan

7 yıllık sürenin ardından Blizzard CEO’su Mike Morhaime, “Yeni bir MMO oyunu yapmaya hayır demiyorum ancak şimdilik tek söyleyeceğim, zaman ayıracağımız şey şu anda bu değil,” açıklamasını yaptı. “Üzerinde çok düşündük, çok çalıştık, oyunu sürekli yeniledik ancak oyunun içerisinde ne eğlenceyi bulabildik ne de tutkuyu,” diye ekledi.

Wedbush Securities firmasından analiz uzmanı Michael Pachter, “Titan projesinde tahmini olarak, yıllığı 100.000 dolardan 100-200 arasında kişi çalışmıştır ve bu da tahmini olarak 70 ile 140 milyon dolar arası bir paranın harcandığını gösteriyor,” dedi. Oyun dünyasından analiz uzmanı Billy Pidgeon ise, “Blizzard, bu projeye ortalama 50 milyon dolark harcamıştır,” açıklamasını yaptı.

Bizler de bunca yıl boyunca heyecanla ve merakla bekledik ancak bir şey çıkmadı. Açıkçası güzel bir Starcraft MMO’su olur diye beklemiştim ama anlaşılan daha çok bekleyeceğiz. Üzdün bizi Blizzard!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sığınak Kafe'de Starcraft 2 Turnuvası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.