AYBABTUOyun Haberleri

Bioshock 4’ün İsmi ve Hikayesi Sızdırılmış Olabilir

BioShock 4‘ün ismi ve hikayesi sızdırıldı. Oyunun iki rakip şehir arasında bir savaşı konu alacağı iddia edildi.

İddiaya göre BioShock 4 sızıntısı, oyunun adı, dünyası ve hikayesiyle ilgili yeni ayrıntıları ortaya çıkardı. BioShock 4, yayıncı Take-Two tarafından onaylansa da, oyuncular bu deneyimin neler getireceği konusunda hâlâ bilgisizler. Hayranlar, BioShock Infinite‘in 2013’te piyasaya sürülmesinden bu yana sevilen seriye yeni bir giriş bekliyor ve ikonik serinin bir sonraki oyunu için umutlar yüksek.

BioShock 4 ile ilgili haberler zayıf olsa da, geliştirici Cloud Chamber tarafından yayınlanan iş listeleri aracılığıyla bir dizi oyun detayı ortaya çıktı. Gönderiler, oyunun Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirildiğini ve açık dünyaya sahip olacağını duyurdu. Geliştirici, oyunun ana yapısında Rapture veya Columbia‘yı içermeyeceğini söyleyerek yepyeni toprakların oyunun hikayesine hizmet edeceğini öne sürdü. Söylentiler, BioShock 4’ün 2022’de piyasaya sürülebileceğini öne sürdü ve yeni oyunun son nesil konsollarda yayınlanıp yayınlanmayacağını belirsiz hale getirdi.

Twitter kullanıcısı OopsLeaks, iddiaya göre yeni BioShock 4 ayrıntılarını açıkladı ve 2019 BioShock geliştirici sunumundan slayt gösterileri olduğunu iddia ettikleri içerikleri paylaştı. Kullanıcı, oyunun adının BioShock Isolation olduğunu belirterek bunun o zamandan beri küresel pandemi ışığında değiştirilmiş olabileceğini belirtiyor. Sızıntılara göre Bioshock Isolation; biri başarılı bir girişimci tarafından yönetilen ve gelişen, diğeri ise yeraltında ve bir diktatör tarafından yönetilen iki şehri konu alacak. İki savaşan şehrin, sıcak bölge işlevi gören bir tür sınırla ayrıldığı bildiriliyor. Sızan slaytlar, BioShock 4’ün açık dünya olduğunu belirten iş listelerini doğruluyor ve oyuncunun oyun boyunca bu farklı şehirler arasında seyahat edeceğini gösteriyor.

Sızıntılar, hikaye ve karakterler hakkında ayrıntılar sunmasa da, genel temalar önceki BioShock oyunlarıyla uyumlu görünüyor. Üç BioShock oyununun tamamı, Rapture ve Columbia‘da görülen, yanlış politikalara sahip idolize edilmiş liderler tarafından yönetilen topluluklara sahiptir. Sızıntı yapan kişi tarafından paylaşılan slaytlardan biri, özellikle BioShock Infinite’e çok sayıda referans içeriyor, oyunun kötü şöhretli deniz feneri alıntısını şehirlere odaklanmak için yeniden çerçeveliyor ve hikayede görülen kuş ve kafes sembollerini kullanıyor. OopsLeaks, BioShock 4’ün 2022’nin ilk çeyreğinde açıklanacağını ve eğer doğruysa, Ocak ve Nisan ayları arasında ortaya çıkacağını bildirdi.

Yeni BioShock 4 sızıntıları şu anda doğrulanmadı ve OopsLeaks tarafından ortaya çıkarılan slaytlar gerçek gibi görünse de resmi kaynaklar tarafından ele alınana kadar iddia olarak tanımlayabileceğiz ancak. Belgelerin ayrıca 2019 yılına ait olduğuna inanılıyor ve bazı detayların doğru olsa bile değişmiş olması muhtemel. BioShock 4 ile oyuncular Rapture’dan bir kez daha uzaklaşmaya ve yeni bir ortamı benimsemeye başlayacaklar gibi görünüyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Gamescom 2016'nın Partner Ülkesi Türkiye Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.