Oyun Haberleri

AT&T, Warner Bros. Interactive’ı Satmayı Planlıyor

Yeni çıkan bir söylentiye göre Warner Bros.’un oyun departmanı Interactive’e sahip olan AT&T, firmayı satmak için alıcılarla görüşmeye başlamış.

ABD’nin en büyük telekomünikasyon şirketi olan AT&T, 2018 yılında 85 milyar dolar gibi dudak uçuklatan bir fiyata, Time Warner grubunu satın alıp bünyesine katmıştı. Time Warner altındaki birçok kuruluş da haliyle AT&T kanatları altına girmişti.

Bunlardan biri de bizlere Mortal Kombat, Shadow of Mordor ve War ile Batman Arkham Üçlemesini hazırlayan Warner Bros. Interactive. CNBC’de yer alan habere göre AT&T, telekomünikasyon ve yayın hizmetlerine odaklanmak istediği için bu oyun departmanını satmak istiyor. Yaklaşık 4 milyar dolar gibi de bir fiyat şimdiden Warner Bros. Interactive’e biçilmiş.

Olası alıcılar arasında Electronic Arts, Take-Two Interactive, Activision Blizzard gibi dev firmalar bulunuyor. Ancak resmiyete kavuşmuş bir açıklama yok. Öte yandan bunun tam bir satış değil de lisanslama olduğu belirtiliyor. AT&T firması marka altından çıkacak oyunlardan telif almayı planlıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Türkiye'nin Wordle Karnesi Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.