Oyun Haberleri

AT&T, Warner Bros. Interactive’ı Satmayı Planlıyor

Yeni çıkan bir söylentiye göre Warner Bros.’un oyun departmanı Interactive’e sahip olan AT&T, firmayı satmak için alıcılarla görüşmeye başlamış.

ABD’nin en büyük telekomünikasyon şirketi olan AT&T, 2018 yılında 85 milyar dolar gibi dudak uçuklatan bir fiyata, Time Warner grubunu satın alıp bünyesine katmıştı. Time Warner altındaki birçok kuruluş da haliyle AT&T kanatları altına girmişti.

Bunlardan biri de bizlere Mortal Kombat, Shadow of Mordor ve War ile Batman Arkham Üçlemesini hazırlayan Warner Bros. Interactive. CNBC’de yer alan habere göre AT&T, telekomünikasyon ve yayın hizmetlerine odaklanmak istediği için bu oyun departmanını satmak istiyor. Yaklaşık 4 milyar dolar gibi de bir fiyat şimdiden Warner Bros. Interactive’e biçilmiş.

Olası alıcılar arasında Electronic Arts, Take-Two Interactive, Activision Blizzard gibi dev firmalar bulunuyor. Ancak resmiyete kavuşmuş bir açıklama yok. Öte yandan bunun tam bir satış değil de lisanslama olduğu belirtiliyor. AT&T firması marka altından çıkacak oyunlardan telif almayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir  PlayStation 4'ün Star Wars Özel Serisi Görücüye Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu