Oyun Haberleri

Arena of Fate – Fantastik Aksiyon Oyunu

arena-of-fate-banner

Oyun dünyası yepyeni bir MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) türünde oyunla tanışıyor.

FarCry, Crysis gibi efsane oyunları ile tanıdığımız Crytek firması, fantastik MOBA oyunu Arena of Fate‘i oyunculara tanıttı. Açık bir şekilde MOBA olduğu ifade edilmese de oyunun MOBA türünde olacağı anlaşılıyor doğrusu.

Crytek, 2013 yılında çıkardığı ilk ücretsiz MMOFPS oyunu Warface’ten sonra yeni ücretsiz ve çevrimiçi oyun olan Arena of Fate ile çevrimiçi oyun severleri mutlu edecek gibi görünüyor.

arena-of-fate-charactersSon zamanlarda yaşanan DotA ve League of Legends çılgınlıklarının, yeni bir MOBA oyununun ortaya çıkmasına sebep olacağını biliyorduk. Bu atılım da Crytek’ten geldi.

Arena of Fate’in yönetmenlerinden olan Vesselin Handjiev, oyunla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Oyunda, birçok oyuncunun sevdiği Kırmızı Başlıklı Kız, Robin Hood gibi hayali kahramanların yanı sıra İbn-i Sina gibi önemli karakterlere de yer vereceğiz. Düşünsenize, Joan of Arc ve Robin Hood biraraya gelmişler ve Kırmızı Başlıklı Kız’ı avlamaya çalışıyorlar, olağanüstü değil mi? Ayrıca herkesin kendine has bir kahramanı olabileceği için karakter yelpazesini zengin tutmaya çalıştık. Crytek Sofya ofisi olarak bu yaz Arena’da yapılacak ilk savaşlar için çok heyecanlıyız. Crytek’in uygulamış olduğu oyuncu politikasını burada da uygulamaya devam edeceğiz. Arena Of Fate için yapılacak olan her geri dönüş ve oyunun gelişimi için gönderilen istekler bizim için her zaman önemli olacaktır.”

arena-of-fate-red-riding-hoodOyundaki her fantastik karakterin de kendisine has özellikleri olacak. Örneğin Frankenstein’ı ölüler diyarından getirebilir, Karındeşen Jack’in bıçaklarını düşmanları korkutmak için kullanabilir veya İbn-i Sina’nın hekimlik ustalığını kullanarak düşmanlarınızı şaşırtabilirsiniz.

Oyunda uydurma karakterler kullanılmasındansa hayal dünyasından ve tarihten esinlenen karakterlerin oluşturulması gerçekten güzel bir yaklaşım olmuş. Kırmızı Başlıklı Kız, Robin Hood, Büyük Kötü Kurt, Frankenstein, İbn-i Sina, Nikola Tesla, Karındeşen Jack (Jack the Ripper), Joan of Arc,  bu karakterlerden bazıları. Öyle ki bu sayı çok çok daha fazla olacak gibi görünüyor.

CryEngineoyun motoru kullanılarak geliştirilen oyunda 5’e 5 savaşların olacağı açıklanıyor. Ayrıca oyun sadece PC’ye değil, yeni nesil konsollara da gelecek. Yani Xbox One ve PlayStation 4 oyuncuları da Arena of Fate oynayabilecekler.

Arena of Fate’in resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunun tanıtım videosu:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Boss Savaşlarında Boss'u Oynadığımız Oyun - Nefarious

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.