Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Amazon, Twitch’i Satın Aldı

Amazon, Twitch’i Satın Aldı

twitch-amazon

Geçtiğimiz haftalarda Google’ın Twitch‘i satın almaya çalışması, medyada büyük etki yaratmıştı. Hatta pek çok haber kaynağı, Google, Twitch’i satın aldı diye haber yapmıştı.

Amazon ise sessizliğini hiç bozmadı ve stratejik bir hamle ile dünyanın en büyük çevrimiçi yayın platformu Twitch’i satın aldığını duyurdu.

Twitch, yaptığı basın açıklaması ile duyuruyu yaptı:

Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN) firması, bugün yaptığı açıklama ile çevrimiçi oyun yayın sitesi Twitch Interactive, Inc. ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Sadece Temmuz ayında 55 milyon tekil ziyaretçisi olan ve 1 milyondan fazla yayıncı tarafından 15 milyar dakikadan fazla yayın üretilen Twitch, bu alanda dünya devi konumunu koruyor.

twitch

Amazon’un CEO’su ve kurucusu Jeff Bezos, “Yayın yapmak ve oyun oynamak global bir fenomen haline geldi ve Twitch de her ay milyonlarca kişiye ulaşan en büyük platform. Üstelik Twitch sadece 3 yaşında. Biz de Twitch gibi farklı ve yenilikçi düşünen bir firmayız. Onların daha hızlı büyümelerine yardım ederken onlardan da çok şey öğreneceğiz,” açıklamasını yaptı.

Twitch CEO’su Emmett Shear ise, “Amazon’un bir parçası olmak bizim ve topluluğumuz için çok önemli bir gelişme. Daha önce tek başımıza yapmaya çalıştığımızdan çok daha hızlı gelişip büyüyeceğiz. Bu değişim topluluğumuza tüm dünyadan daha çok kişi getirecektir,” dedi.

İlginizi Çekebilir  Google Stadia, İlk Güne Eleştirilerle Başladı

Amazon’un Twitch’i 970 milyon dolara aldığı belirtildi.

Twitch CEO’su Emmett Shear, siteden bu mesajı yayınladı. Wall Street Journal’ın haberine göre satın alma işlemi bugün resmi olarak borsaya da bildirilecek.