Oyun Haberleri

Amazon, Twitch’i Satın Aldı

twitch-amazon

Geçtiğimiz haftalarda Google’ın Twitch‘i satın almaya çalışması, medyada büyük etki yaratmıştı. Hatta pek çok haber kaynağı, Google, Twitch’i satın aldı diye haber yapmıştı.

Amazon ise sessizliğini hiç bozmadı ve stratejik bir hamle ile dünyanın en büyük çevrimiçi yayın platformu Twitch’i satın aldığını duyurdu.

Twitch, yaptığı basın açıklaması ile duyuruyu yaptı:

Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN) firması, bugün yaptığı açıklama ile çevrimiçi oyun yayın sitesi Twitch Interactive, Inc. ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Sadece Temmuz ayında 55 milyon tekil ziyaretçisi olan ve 1 milyondan fazla yayıncı tarafından 15 milyar dakikadan fazla yayın üretilen Twitch, bu alanda dünya devi konumunu koruyor.

twitch

Amazon’un CEO’su ve kurucusu Jeff Bezos, “Yayın yapmak ve oyun oynamak global bir fenomen haline geldi ve Twitch de her ay milyonlarca kişiye ulaşan en büyük platform. Üstelik Twitch sadece 3 yaşında. Biz de Twitch gibi farklı ve yenilikçi düşünen bir firmayız. Onların daha hızlı büyümelerine yardım ederken onlardan da çok şey öğreneceğiz,” açıklamasını yaptı.

Twitch CEO’su Emmett Shear ise, “Amazon’un bir parçası olmak bizim ve topluluğumuz için çok önemli bir gelişme. Daha önce tek başımıza yapmaya çalıştığımızdan çok daha hızlı gelişip büyüyeceğiz. Bu değişim topluluğumuza tüm dünyadan daha çok kişi getirecektir,” dedi.

Amazon’un Twitch’i 970 milyon dolara aldığı belirtildi.

Twitch CEO’su Emmett Shear, siteden bu mesajı yayınladı. Wall Street Journal’ın haberine göre satın alma işlemi bugün resmi olarak borsaya da bildirilecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Antalyalı FRP'ciler Durmuyor, Üçüncü Etkinlik Bu Pazar!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.