Oyun Haberleri

48 Saatte Oyun Yap! Global Game Jam – İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi, 48 saatlik küresel oyun geliştirme maratonu Global Game Jam’e Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde ev sahipliği yapıyor! 

20-22 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacak olan bu inovasyon, yaratıcılık ve iş birliği etkinliğine katılarak mevcut ve gelecek meslektaşlarınızla tanışabilir, yaratıcılığınızı ortaya koyabilir ve zorlu şartlar altına oyun geliştirme deneyimini dünyanın dört bir yanındaki on binlerce katılımcıyla beraber tadabilirsiniz.

Etkinlik 20 Ocak Cuma akşamı 17.00’dan itibaren Florya Halit Aydın Kampüsü‘nün Mimarlık Atölyesi’nde gerçekleşecek. Global Game Jam’e geçtiğimiz yıl 630 mekanda 93 ülkeden 30 binden fazla katılımcı ilgi göstermiş olup binlerce oyunun yapımına vesile olmuştur. Tamamen gönüllülük esasında gerçekleştirilir ve bir yarışmadan ziyade iş birliği ve dostluğu esas alır. Katılımcılar etkinliğin ilk akşamı duyurulan ortak bir tema etrafında oyunlarını geliştirirler ve etkinlik sonunda sunarlar.

Oyun yapımı; görsel tasarım, programlama, oyun tasarımı, müzik gibi pek çok alandan insanın birlikte çalışmasını gerektiren karmaşık bir süreçtir. Bu gibi etkinlikler kendini geliştirmek isteyen, bu büyük sektörü tanımak ve kariyerini bu alanda sürdürmek için portföy hazırlamakla uğraşan amatör ve profesyonel her türden katılımcı için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Etkinlik herkese açık olsa da kapasitemiz sınırlı olduğundan kayıt gerektirmektedir. Bu önemli etkinlik için kayıtlar kontenjanla sınırlıdır. Başvuru formuna aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

https://www.facebook.com/ggjiau

Herkes davetlidir!

Yazan: Halit Gülmez

İlginizi Çekebilir  Oyunculara Yönelik Tasarlanan İnternet Tarayıcısı Opera GX Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu