Oyun Haberleri

36 Yıllık Super Mario Bros. Oyun Dünyasının Fiyat Rekorunu Kırdı

Mührü korunmuş, 36 yıllık bir Super Mario Bros. oyun kartuşu, 2 milyon dolara satıldı. Böylece, dünyanın en pahalı oyunu olma unvanı da el değiştirmiş oldu!

Super Mario Bros.’un nadir bir kopyasının 2 milyon dolara satılması ile beraber, eski oyunların çılgınca bir miktarda para kazandırabileceği bir kez daha ispatlanmış oldu. Yeni satış, Temmuz ayında gerçekleşen ve 1.56 milyona satılan Super Mario 64‘ün bir önceki rekorunu da kırdı.

1985’in klasik oyununun kartuşu, Nintendo Entertainment System için üretilmişti. Oyun, mührü bozulmamış olarak oldukça iyi bir durumda ve video oyunu derecelendirme kuruluşu Wata tarafından 9.8 A+ olarak derecelendirildi. New York Times, önceki rekor sahibi bir açık arttırma yoluyla satılmış olsa da, en son işlemin biraz daha benzersiz olduğunu vurguluyor.

Oyun, Rally adlı bir koleksiyon varlık şirketine aitti. Bu şirket, değerli parçaları satın alıyor ve daha sonra insanların bu eşyalardan bir pay almasına izin veriyor. Biri belirli bir ürünü satın almak için teklifte bulunduğunda, yatırımcılar teklifi kabul etmek veya reddetmek için kendi aralarında oy kullanıyorlar.

Bu durumda Rally, Super Mario Bros. kartuşunu Nisan 2020’de 140.000 dolara satın almıştı. Aynı yıl şirkete 300.000 dolarlık bir teklif geldi. Ancak yatırımcılar teklifi reddetti ve kopyayı bir yıldan fazla bir süre boyunca ellerinde tuttu. Son olarak, anonim kalmak isteyen bir alıcı 2 milyon dolar ödemeyi teklif etti. Bu sefer, yatırımcıların yaklaşık yüzde 75’i anlaşmaya yeşil ışık yaktı.

Rally firması, eski model arabalar, çizgi romanlar, kitaplar, oyunlar, tarihi belgeler ve kitaplar gibi çeşitli öğelerle ilgileniyor. Firmanın şu anda sahip olduğu değerli eşyaların arasında, Bağımsızlık Bildirgesi’nin kopyası, 1955 Porsche 356 Speedster, 1977 Star Wars #1 çizgi romanı ve Wozniak tarafından imzalanmış bir 1976 Apple I bilgisayar bulunuyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mount and Blade Oyunu GOG'da BEDAVA!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.