Haberler

Netflix, Tüm Sezonu Tek Seferde Yayınlamaktan Vazgeçti

Popüler dizi ve film platformu olan Netflix, bugüne kadar sezon içerisindeki tüm bölümleri tek seferde yayınlaması ile dikkat çekiyordu. Fakat yeni gelen açıklama ile birlikte; bu durumun bazı dizilerde, yarışma programlarında ve reality showlarda ortadan kaldırılacağı belirtildi.

Hafta başında Türkiye’den çekileceği iddiaları olan fakat sonrasında RTÜK’e lisans başvurusunda bulunduğu açıklanan Netflix, 3 Eylül Salı günü yapılan açıklama ile birlikte ülkemizde yayın yapmaya devam edeceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından Netflix, farklı bir gelişmeyle karşımıza çıktı.

Netflix ve Pek Çok Yayın Kuruluşu RTÜK’e Lisans Başvurusunda Bulundu

Netflix bazı yayınlarında tüm sezonu tek seferde yayınlamak yerine, bölümleri hafta hafta yayınlamaya başlayacak. Bu yeni plana dahil olan ilk proje ise her hafta bir bölümü yayınlanacak The Great British Baking Show oldu. Bunun yanında yeni rap müzik yarışması olan Rhythm & Flow‘da da ilk 4 bölüm 9 Ekim’de, sonraki 3 bölüm 16 Ekim’de ve son 3 bölüm ise 23 Ekim’de yayınlanacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Netflix yayınladığı bildiride; “Geçmişte olduğu gibi bugün de bazı içeriklerimizi haftalık bölümler halinde yayınlamaya devam ediyoruz. Ancak bu genele yayılan bir durum değil. Birkaç istisna haricinde içeriklerimizin tüm bölümlerini aynı anda yayınlamayı sürdüreceğiz. Böylece üyelerimiz beğendikleri yapımları diledikleri yer ve zamanda izlemeye devam edecek,” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman, Netflix'in Sandman Uyarlamasının 21. Yüzyıla Göre Güncelleneceğini Söylüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu