Haberler

Netflix, Kullanılmayan Hesapları Kapatacak

Başlıktan hemen korkmayın. Bu süreç birkaç günü ya da ayı kapsamıyor. Uzun süreli hareketsizlik durumunda, Netflix kullanıcı hesaplarını kapatacağını açıkladı.

Bu durumu en basit şekilde açıklamak gerekirse, “Kullanmadığınız bir şeye sürekli olarak para ödemek ister miydiniz?” sorusunun cevabı aslında. Hiç kimse yok yere para saçmak istemeyeceği için Netflix yeni bir kararı uygulamaya sokmaya karar verdi.

Karara göre eğer bir kullanıcı hesabında 1 yıl süredir bir şey izlenmiyorsa ya da 2 yıldır hiç açılmadıysa Netflix, boş yere para çekilmemesi adına bu hesapları kapatabilecek. Tabii bunun öncesinde kullanıcılara mobil uygulama ya da mail yoluyla ulaşılmaya çalışılacak. Eğer cevap alınamazsa sorgusuz sualsiz hesapların para çekme işleminin durdurulması adına kapatılma işlemi görecek.

Kapatma işlemini takiben 10 aylık süreç içerisinde kullanıcı hesabını kurtarma imkanına sahip. Bu süre aşılırsa yeni bir üyelikle sisteme kayıt olması istenecek.

Açıkçası Netflix’in bu kararını ve uygulama biçimini takdir edilesi buldum. Ülkemizdeki birçok farklı alandaki platformdan da buna benzer bir atılım görmek isteriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Monster Oyun Bilgisayarı - Odanızda Canavar’a Yer Açın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.