Haberler

Neil Gaiman, Oyun Dünyasına El Atıyor!

neil-gaiman-wayward-manor-oyun-banner

Fantastik edebiyatın önemli yazarlarından, Sandman’in yaratıcısı Neil Gaiman sonunda bilgisayar oyunlarına da el atıyor.

Amerikan Tanrıları, Yokyer, Anansi Çocukları ve Sandman gibi eserlerini okuduktan sonra Neil Gaiman’ın neden oyun piyasasına girmediğini düşünebilirsiniz. Piyasada kurgu ve hikaye üzerine örülü bu kadar başarılı oyun varken Neil Gaiman neden kendisine yazar olarak yer bulamasın?

wayward-manor-oyunDileğimiz sonunda gerçekleşiyor.

Neil Gaiman’ın Wayward Manor isimli oyun için geliştirici firması The Odd Gentlemen ve yayıncısı Moon Shark ile anlaştığı duyuruldu. Açıklamada Neil Gaiman’ın doğaüstü hikayelere ve gizli maceralara olan tutkusunun firmayı cezbettiği belirtiliyor.

Firma böylece Neil Gaiman ile anlaşarak yeni bir oyuna el atacaklarını belirtti. Hikaye 1920’lerin gotik yapıya sahip New England bölgesinde geçecek. Eski bir malikanede geçen hikayede hayaletlerin ve mistik ölümlerin sebeplerini ararken, ölümden sonra ne olacağını da göreceğiz. Yani tam bir Neil Gaiman yapıtı olacak.

Puzzle/Adventure (Bulmaca/Macera) tazrında olacak oyun hakkında henüz herhangi bir oyun içi görüntü yok ancak Gaiman’ın fantastik dünyasının sonunda bir bilgisayar oyununa yansıyacak olması, takipçilerini sevindirdi.

Wayward Manor bu yıl sonuna doğru PC, Mac ve mobil platformlar için satışa çıkacak. Bakalım Neil Gaiman’ın sanal alemdeki çalışması bizlere hangi korkularımızı gösterecek.

Oyunla ilgili bazı görüntülere ve detaylara oyun için hazırlanmış bu siteden ulaşabilirsiniz. Oyunu 10$‘a hemen satın alarak oyunu erkenden oynayabilir, daha yüksek ücretler ile oyunla birlikte ekstra materyallere (tişört, oyunun müzik albümü, imzalı poster gibi) sahip olabilirsiniz. Hatta 10.000$ (on bin dolar) gibi bir ücreti gözden çıkarırsanız Neil Gaiman ile bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz!

Oyunu, Neil Gaiman’ın ağzından dinlemek isterseniz:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bir Space Marine Nasıl Giyinir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.