Haberler

Mind’s Eye Theatre Destek Bekliyor!

minds-eye-theatre-vampire-banner

Gecenin karanlığı, uyumayanları bir kez daha göreve çağırıyor.

1991 yılında kurulan White Wolf firması, 20 yıldan fazladır masaüstü oyuncularının hayatlarına yeni korkular ekliyor. Ancak White Wolf’un pek bilinmeyen bir sistem kitabı var: Mind’s Eye Theatre.

World of Darkness sistemini konu alan Mind’s Eye Theatre, oyuncuları masaüstünden kaldırıp kıyafetlerini giydirmeye zorluyor. Yani MET, World of Darkness: Vampire the Masquarade için geliştirilmiş bir LARP sistemi.

minds-eye-theatre-vampire-kitapOnlarca ödül alan sistemin halen takipçileri var. White Wolf, 2005 yılında yenilenmiş sistemi ile birlikte yeni bir MET kitabı piyasaya sürmüştü Ancak nWoD sistemi ile hazırlanmış olması birçok eski oyuncunun burun kıvırmasına sebebiyet verdi.

Şimdi ise New Orleans’tan çıkma By Night Studios adlı bir oyun firması Mind’s Eye Theatre: Vampire the Masquerade için KickStarter projesi başlattı. Firma sistemin köklerine bağlı kalarak ortaya yenilenmiş bir LARP kitabı hazırlayacağını söylüyor.

White Wolf tarafından lisans anlaşması bulunan By Night Studios, oyun severler tarafından kurulmuş bir firma. İçerisinde zamanında White Wolf’ta, Wizards of the Coast’ta ve değişik oyun firmalarında çalışmış insanlar bulunuyor. Bu insanların ortak noktası ise hepsinin WoD bağımlısı olması.

Projenin 60.000 Dolar’a ihtiyacı var. Şimdilik 29.000 Dolar gibi bir para toparlanmış. Yüksek ihtimalle de bağış toparlanacaktır. Firma zaten bağış üstüne çıkıldığında sisteme eklenecek maddeleri de birbir sıralamış.

Peki yeni sistemde neler olacak?

Aslında tüm oWoD sistemini içeren bir LARP kitabı hazırlanıyor. Yani aranan her şey bu kitapta bulunacak. Oyunculara o kadar rahatlık tanınmış ki, hiçbir kısıtlamaya gerek kalmadan Camarrila, Sabbat ya da Anarch oyunları hızlıca kurulabiliyor. Bilinen 13 Vampir Klanı’nın ve Bloodlinelarının bulunacağı belirtiliyor.

LARP sistemi olduğu için oyun yöneticileri de unutulmamış. Çok kısa sürede hazırlanabilen NPCler yaratılabilecek. Yeni ekipman sistemi sayesinde, gerçek hayatta bulunan eşyalar bir anda oyuna adapte edilebilecek.

Yani geleneksel Vampire the Masquerade sistemi modernize edilerek oyun severlere sunulacak. Sistem kitabına PDF formatında ya da Hardcover baskı formatında ulaşmak mümkün. Tabi gerekli bağışı toplaması gerekiyor.

By Night Studios, kitabın Aralık 2013 tarihinde çıkacağının garantisini veriyor. Bağışta bulunanlar da ön-sipariş vermiş kabul edilecek.

Siz de bu projeye destek vermek ve yeni yıla bol vampirli LARPlarla katılmak istiyorsanız buradan KickStarter sayfasına ulaşabilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.