Haberler

Miğfer Dibi Savaşı, Legolar İle Hayat Buldu

migfer-dibi-savasi-lego-banner

Belki tüm savaş değil ama Miğfer Dibi’nde yaşanan çarpışmanın en önemli anı bir Lego tutkunu tarafından yeniden oluşturulmuş. Surların patladığı o an, harika bir diorama ile yeniden hayat bulmuş.

Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi serisinde, beyaz perdeye yansıtmayı başardığı en büyük çarpışmalardan biri Miğfer Dibi Savaşı/Savunması. Tamam! Kitapla film arasında oldukça farklı noktalar var. Elflerin yardıma gelmesi ya da Gandalf’ın bir anda ortaya çıkması gibi.

migfer-dibi-savasi-gorsel-001

Kitapta hatırlarsanız, Gandalf gecikiyordu (Hani büyücüler asla gecikmezdi?). Yine de yiğidi öldürelim, hakkını verelim. Şahane bir çarpışmaydı.

Grant Davis isimli Flickr kullanıcısı, İki Kule filminin en çarpıcı sahnesini bir diorama haline getirmiş. Legolardan oluşmuş diorama, Miğfer Dibi’nin surlarının patlatıldığı sahneyi ölümsüzleştirmiş. Havada uçuşan taş parçaları ve elfler, resmen “o anı” bizlere sunuyor.

Davis’in daha birçok Lego çalışması resmi Flickr hesabında bulunuyor. Legolardan hoşlanıyorsanız, sayfasına göz atmakta fayda var.

migfer-dibi-savasi-gorsel-002

migfer-dibi-savasi-gorsel-003

İlginizi Çekebilir  Hobbit: Beş Ordular Savaşı'nın Kamera Arkası Görüntüleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu