Haberler

Microsoft’un Deadlands Hamlesi

deadlands-logo

Microsoft, dün yaptığı açıklama ile Xbox için özel televizyon programları hazırlayacağını duyurdu. Bu programlar genellikle yarışmalar, komedi programları ve Halo oyunu üzerine kurulan programlardı.

Ancak bu duyurulan programlar içinde bir tanesi vardı ki oldukça ilgimizi çekti. Microsoft, yılların eskitemediği “Deadlands” FRP oyununu da listeye eklemişti.

deadlands-rpg-coverDeadlands; Vahşi Batı topraklarında geçen, ölümsüz kovboyların kement attığı, büyücülerin barlarda iskambil oynadığı, korkunç canavarların kol gezdiği bir FRP oyun sistemi. Western ve korkunun birleştiği bu sistem ilk olarak 1996 yılında yayınlandı. Toplamda 8 defa Origins Ödülü kazanan Deadlands, sonrasında d20, GURPS ve Savage Worlds gibi yapılara da uyarlandı. Alternatif bir zamanda geçen oyunda Amerikan yerlileri, Avrupa’dan gelen yerleşimcileri büyü ile kovmaya çalışırken yanlışlıkla şeytani bir düzleme boyut açarlar. Bunun sonucunda da diğer düzlemden gelen Reckonerlar, Vahşi Batı’yı (Wild West) Garip Batı’ya (Weird West) çevirmişlerdir. Adalet sağlayıcıların ve silahşorların; zombilerle, deli bilimadamlarıyla ve hayaletlerle savaştıkları topraklar ortaya çıkmıştır.

Daha önce Dragonlance: Dragons of Autumn Twilight animasyon filminde yazarlık ve Transformers filminde yapımcılık yapan George Strayton; “Deadlands’i her zaman sevdim ve onun, bir dizi için iyi bir seçim olacağını düşünüyorum,” dedi ve “Birisinin bunu yapacağını bilmek güzel,” diye ekledi. Bunun dışında bir açıklama yapan Strayton; “Stüdyo yöneticilerine, oyunların da dizi olabileceğini anlatmakta zorlanıyorum, özellikle de FRP oyunlarının…” dedi. Strayton, 2001 yılında da Deadlands filmi için Dimension Films ile masaya oturmuştu ancak proje son anda rafa kaldırılmıştı.

deadlands-hucksterOyunun yaratıcısı Shane Hensley de Deadlands dizisinin yaratım ekibine katıldı. Hensley, “Bu gelişimi görmekten çok mutluyum. Herkes en iyi diziyi ortaya koymak için çalışıyor ve elinden gelenin en iyisini yapıyor,” diye konuştu. Shane Hensley; dizinin, FRP sistemindeki bilinen karakterlerden bazılarını barındırabileceği ancak tamamen yeni bir senaryoya sahip olabileceğini de belirtti. “Deadlands severlerin hoşuna gidecek bir sürü harika fikrimiz var,” diye belirtti.

Eğer Deadlands dizisi olursa, Kara Kule romanının hayranlarının da hoşuna gideceğini düşünüyorum.

Deadlands – Oyuncunun El Kitabı’na buradan ulaşabilirsiniz. Diğer Deadlands kitaplarını da buradan görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  FRPNET Haberlerini Facebook'tan Hemen Alın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.