Haberler

Metucon 2016 – Apocalypse Duyuruldu

metucon-2016-banner

Metucon, Türkiye’deki bilimkurgu ve fantastik edebiyat takipçilerini ve masaüstü ya da canlandırmalı rol yapma oyunları meraklılarını ve daha pek çok katılımcıyı her sene bir araya getirmeyi ve bu alt kültürü yaygınlaştırmayı amaçlayan, Türkiye’nin en köklü convention etkinliği.

Bu sene yirminci yaşını kutlamaya hazırlanan Metucon, senelerdir olduğu gibi ODTÜ Yerleşkesi’nde yapılacak.

23-24 Nisan tarihli etkinliğin teması “Kıyamet” (Apocalypse) olacaktır. Bu tema etkinlik alanından oyunlara ve cumartesi gecesi olacak kostümlü partiye kadar pek çok yerde kendini gösterecektir.

metucon-foto-3

Türkiyenin en geniş katılımcı kitlelerinden birine sahip olan Metucon, bu sene de misafirlerini bilimkurgu ve fantezi alt kültürünün her alanına hitap eden etkinlikleri ve sürprizleriyle ağırlamayı bekliyor.

Metuconda neler var?

Geleneklerine ve yeniliklere eşit derecede önem vererek hazırlanılmış Metucon etkinlik programı bu sene de pek çok faaliyeti kapsıyor. Metucon etkinlikleri ve convention hakkında bilgi için Metucon Facebook etkinlik sayfasını ziyaret edebilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu etkinliklerin en başında masaüstü ve canlandırmalı rol yapma oyunları yer alıyor. Rol yapma oyunları metuconun iki gününde de, ODTÜ BKFT üyelerinin yanı sıra dışarıdan da gelen gmlerce oynatılacaktır. Oyuncu ya da GM olarak Metucon oyunlarına kayıt yaptırmak için gerekli bilgiler Metucon etkinlik sayfasında ve FRPNET’te paylaşılacaktır.

metucon-foto-2

Metucon’un birinci gününün akşamında geleneksel olarak yapılan kostümlü partimiz, bu sene de Noxus Club & Bar’da yapılacaktır. Temaya uygun olarak dekore edilecek parti, katılımcıların tanışması, bir araya gelmesi ve unutulmaz bir gece yaşamasını amaçlamaktadır. Parti programımızda Cosplay yarışması da bulunmaktadır. Temaya bağlı olmaksızın tarafsız jürimizin kararı doğrultusunda kazananları harika ödüller beklemektedir.

Metucon, rol yapma oyunlarının dışında katılımcılarının kaliteli zaman geçirmesi için geniş bir panayır alanına sahiptir. Panayır alanında ODTÜ BKFT kitap ve fantastik sanatlar atölyesi standlarının yanı sıra, çok çeşitli kitap, çizgi roman, figürler, frp eşyaları ve daha fazlasına ulaşabileceğiniz standlar bulunmaktadır. Bunun yanında masaüstü ve kart oyunları etkinlikleri de Metucon ziyaretçilerini beklemektedir.

İlginizi Çekebilir  Stan Lee, "Guardians of the Galaxy" Filminde Görünmeyecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu