Haberler

Metucon 2015 Medieval | 25-26 Nisan 2015

metucon-medieval-banner

Türkiye’nin en köklü fantastik oyun ve FRP etkinliği olan METUCON, bu sene de 25-26 Nisan tarihlerinde Ankara’da oyun ve fantastik severleri buluşturuyor.

FRPNET’in de sponsor olduğu ve destek verdiği etkinlikte sadece masaüstü fantastik oyunlar değil; dijital oyunlar, özel turnuvalar ve eğlenceli etkinlikler de düzenlenecek.

METUCON Nedir?

METUCON;  bu sene on dokuzuncusu düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük, en köklü ve en çok katılım alan bilimkurgu, fantazi ve rol yapma oyunları etkinliğidir.

1997 yılından beri ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğu tarafından organize edilmekte olan METUCON, her sene Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirilmektedir. Türkiye’deki ilk rol yapma oyunları etkinliği olma özelliğini taşıyan METUCON’un temel amacı Türkiye’de yaşayan bilimkurgu, fantazi ve rol yapma oyunlarını sevenleri bir araya getirmek ve bu konulara dair faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, kişiler ve kurumlar arasında bir iletişim zemini sağlamaktır.

Her sene farklı bir tema ile katılımcarıyla buluşan METUCON, bu sene Ortaçağ temasıyla gerçekleştirilecektir. Panayır alanı temaya uygun bir şekilde düzenlenecektir. Bu sene katılımcıları METUCON’da birçok etkinlik ve bu etkinliklerin beraberinde sürpriz hediyeler beklemektedir.

metucon-2015

METUCON’da Neler Olacak?

Bu etkinliklerin başında 2 günde de açılacak olan masaüstü rol yapma ve canlandırmalı rol yapma oyunları gelmektedir. Birçok farklı sistem ve dünyada oynatılan bu oyunlar, her yıl katılımcılar tarafından büyük ilgi görmektedir. Bu oyunlar hem ODTÜ BKFT üyesi kişiler hem de topluluk dışından gelen oyu  yöneticileri tarafından oynatılabilmektedir. Oyun oynamak ve oynatmak için detaylı bilgiler METUCON Facebook etkinlik sayfasında bulunmaktadır.

Geleneksel olarak METUCON’un ilk gününün akşamında gerçekleştirilen METUCON kostümlü partisi bu sene de METUCON ile aynı temaya sahip olup UV (ultraviolet) ışıklandırmayla katılımcılarına yine Noxus Club & Bar’da eğlenceli bir gece yaşatmayı planlamaktadır. Kostüm yarışmasının galiplerini her yıl olduğu gibi sürpriz ödüller beklemektedir.

metucon-2015-davetiye

Bunların dışında, METUCON’a gelip rol yapma oyunlarına katılmak istemeyen kişiler çok zengin bir panayır alanı bulunmaktadır. Bu panayır alanında ODTÜ BKFT’nin kitap standı, Leprikon Figure, Pegasus Oyuncak, ZID, Anime Pazar, ODTÜ Quidditch Topluluğu, METU eSports ve RP Interface standları bulunacaktır. Bunların yanında, Pegasus Oyuncak sponsorluğunda düzenlenen Magic the Gathering turnuvaları, Warhammer etkinlikleri, METU eSports tarafından düzenlenen Dota, LoL, Hearthstone ve Mount & Blade Warband turnuvaları, ODTÜ BKFT tarafından düzenlenecek Mortal Combat Komplete ve X turnuvaları ile birçok çeşit kutu oyunları yer alacaktır. Aynı zamanda panayır alanında, ODTÜ BKFT üyeleri tarafından yapılacak olan canlı resim çalışmaları bulunacaktır.

Pegasus Oyuncak Etkinlikleri

Pegasus Oyuncak tarafından yapılacak Magic the Gathering ve Warhammer etkinliklerinin detayları belli oldu.

Cumartesi

Warhammer için gün boyunca tanıtım ve boyama etkinliği:

Warhammer ile ilgilenen ve başlamayı düşünenlere Ertuğrul Süngü ile workshop yapılacak, her katılımcıya figür hediye edilecek ve beraber boyama yapılacak.

Booster Box Ödüllü Magic the Gathering Standard Turnuvası Fotokopi ve Print olması şartı ile proxy serbest

Ödüller:

16 Kişiye kadar 1.’ye 18 Booster, diğer katılımcılara foil promo ve booster hediyeleri

16 Kişiden fazla katılımda 1.’ye 36 Booster (1 Box Dragons of Tarkir dahil yeni setlerden) ödül

Katılım Ücreti: 20 TL

Başlangıç Saati: 13:00

Pazar

Warhammer için gün boyunca tanıtım ve boyama etkinliği:

Warhammer ile ilgilenen ve başlamayı düşünenlere Ertuğrul Süngü ile workshop yapılacak, her katılımcıya figür hediye edilecek ve beraber boyama yapılacak.

Booster Box Ödüllü Magic the Gathering Modern Turnuvası Fotokopi ve Print olması şartı ile proxy serbest

Ödüller:

16 Kişiye kadar 1.’ye 18 Booster, diğer katılımcılara foil promo ve booster hediyeleri

16 Kişiden fazla katılımda 1.’ye 36 Booster (1 Box Dragons of Tarkir dahil yeni setlerden) ödül

Katılım Ücreti: 20 TL

Başlangıç Saati: 13:00

Ayrıca Pegasus Oyuncak Standı’nda tüm ürünlerde Metucon’a özel indirimler.

Etkinlik detaylarını ve gelişmelerini buradan takip edebilirsiniz. Metucon resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  7th Sea - Second Edition Kickstarter'ı Kırdı Geçti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.