Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Masallardan Çıkmış Gibi Görünen Fantastik Yerler

Masallardan Çıkmış Gibi Görünen Fantastik Yerler

fantastik-kurgu-banner

Bizler Orta Dünya’nın yeşillikleri, Dune’un çölleri, Solamniya’nın Vallen Ağaçları veya Ravenloft’un sislerine aşinayız ancak bu görselleri dünyamızda da görebiliyoruz.

Alman fotoğrafçı Kilian Schönberger, dünyamızdaki, masal diyarlarını andıran fantastik yerleri fotoğraflamış ve bu seriye de “Brothers Grimm’s Wanderings” adını vermiş.

Bu büyüleyici fotoğraflar, Avrupa’nın merkezinde oldukça mistik ve etkileyici olan binalardan ve manzaralardan oluşuyor.

İnternet sitesinde ”Çevremizi saran teknolojik gelişmelerin arasında insanlar doğallığın getirdiği huzura özlem duyuyor.” yazan Schönberger ayrıca ”Bu yüzden, sadece doğa manzarası çekmek istemedim. İnsanların kendilerini orada hissedecekleri ve kendi hikayelerini yazacakları görsel yerler yaratmak istedim” demiş. Schorberger’in detaylara, atmosfere ve renklere dikkat edişi, onun aslında renk körü olduğunu öğrendiğinizde daha etkileyici oluyor. Renk körlüğünü de ”Bu sözde dezavantajı güce dönüştürebileceğimi ve kendime has bir fotografik bakış açısı geliştirebileceğimi farkettim.” diye belirtmiş.

brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-1 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-2 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-3 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-4 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-5 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-6 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-7 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-8 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-9 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-10 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-11 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-12 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-13 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-15 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-16

İlginizi Çekebilir  Dungeons And Dragons Filminin İsmi ve Başrolü Belli Oldu