Haberler

Masallardan Çıkmış Gibi Görünen Fantastik Yerler

fantastik-kurgu-banner

Bizler Orta Dünya’nın yeşillikleri, Dune’un çölleri, Solamniya’nın Vallen Ağaçları veya Ravenloft’un sislerine aşinayız ancak bu görselleri dünyamızda da görebiliyoruz.

Alman fotoğrafçı Kilian Schönberger, dünyamızdaki, masal diyarlarını andıran fantastik yerleri fotoğraflamış ve bu seriye de “Brothers Grimm’s Wanderings” adını vermiş.

Bu büyüleyici fotoğraflar, Avrupa’nın merkezinde oldukça mistik ve etkileyici olan binalardan ve manzaralardan oluşuyor.

İnternet sitesinde ”Çevremizi saran teknolojik gelişmelerin arasında insanlar doğallığın getirdiği huzura özlem duyuyor.” yazan Schönberger ayrıca ”Bu yüzden, sadece doğa manzarası çekmek istemedim. İnsanların kendilerini orada hissedecekleri ve kendi hikayelerini yazacakları görsel yerler yaratmak istedim” demiş. Schorberger’in detaylara, atmosfere ve renklere dikkat edişi, onun aslında renk körü olduğunu öğrendiğinizde daha etkileyici oluyor. Renk körlüğünü de ”Bu sözde dezavantajı güce dönüştürebileceğimi ve kendime has bir fotografik bakış açısı geliştirebileceğimi farkettim.” diye belirtmiş.

brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-1 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-2 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-3 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-4 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-5 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-6 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-7 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-8 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-9 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-10 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-11 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-12 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-13 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-15 brothers-grimm-wanderings-landscape-photography-kilian-schonberger-16

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sancak Beyi Kart Oyunu Piyasaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.