Haberler

Magic: The Gathering’in Masaüstü Strateji Oyunu Geliyor!

magic-the-gathering-logo

Kart oyunları arasında efsane bir yere sahip olan Magic: The Gathering, 1993 yılından bu yana aramızda. Sürekli olarak yenilenen ve her yıl yüzlerce turnuvalarda başı çeken bu efsane, yeni bir oyun olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Magic: The Gathering, 20 yıl sonra ilk defa farklı bir oyun türüne geçiş yapıyor. Magic için yıllar içerisinde birçok kitap yazıldı. Bilgisayar oyunu da son yıllarda istenilen ilgiyi yakalamış durumda. Wizards of the Coast’ın sevgili çalışanları, Pro Tour Khans of Tarkir etkinliği sırasında Magic: The Gathering’in, taktik tabanlı masaüstü strateji oyununu yapacaklarını duyurdu.

magic-the-gathering-masaustu-strateji-oyunu-001

Oyuna dair ilk detaylar ve prototip, 16-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenen SPIEL Essen 2014 Fuarı’nda oyun severlerle buluşturuldu. Magic: The Gathering Strategy Board Game olarak adlandırılan oyunun henüz tamamlanmadığı, isminin de değişebileceği belirtiliyor. Masaüstü strateji oyunu, Heroscape minyatür oyunu ile belli oranda benzerlik gösteriyor. Ancak temel mekanikler, kart oyununun aynısı.magic-the-gathering-masaustu-strateji-oyunu-002

2-5 kişi ile oynanabilecek Magic: TGSBG, 25-45 dakika arasında değişen oynama süresi tanıyor. Oyuncular, Magic kart oyunundaki Deathtouch, Flying, First Strike gibi mekanikleri kullanarak rakiplerini alt etmeye çalışacaklar. Masaya yerleştirilen harita etrafında Glyph adı verilen noktalar olacak ve oyunun bel kemiğini oluşturacak.

Chandra Nalaar, Jace Beleren, Nissa Revane, Liliana Vess gibi Planewalkerların da bulunacağı oyunda, detaylı minyatürlerin kullanılacağı gözlerden kaçmıyor. İlgi çekici oyunun 2015 sonbaharında pazara sunulması bekleniyor. Alpha sürecinde olan oyunun son halinin önümüzdeki Gen Con etkinliği sırasında ortaya çıkacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir  Disney Prensesleri ve Irkçılık

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu