Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Lisanslı Hobbit Biraları Geliyor!

Lisanslı Hobbit Biraları Geliyor!

Hobbit -  Smaug'un Çorak Toprakları banner

Fantastik edebiyat ve filmlerden hepimiz zevk alıyoruz. Bu türe ait en güzel ürünlerden biri de alkoller. Gerçek dünyadan olmasalar da, sanki tadı damağımızda kalmışçasına bu güzel ürünlerden bahsedebiliyoruz. Özellikle Tolkien’in yarattığı Orta-Dünya evreninde, tütünün yanı sıra alkol tüketimi de önemli bir noktada bulunuyor.

Alkol tüketimi dedim diye hemen heyheylenmeyin. Tadında, dozunda içmekten bahsediyorum. Kimseyi kaldırıp da sabahlara kadar bar köşelerinde dolaştıracağımız yok. Bol muhabbetin yanında, bolcana bira tüketmek de adettendir diyelim.hobbit-bira-001

Hobbit serisi beyaz perdeye aktarılmaya başlandığından beri birçok yan ürün görmeye başladık. Tshirt, bardak, figür, heykel, anahtarlık, küpe vs. derken şimdi de Hobbit’in lisanslı biraları geleceği haberini duyduk. Ne yalan söyleyelim, şöyle ağzımız sulanmadı değil.

BevLink ve Fish Brewing sponsorluğunda 3 adet yeni bira üretilecek. İsimleri de fazlasıyla Orta-Dünyavari olmuş. Bira çeşitlerimiz ise şöyle: Gollum Precious Pils, Bolg Belgian Tripel ve Smaug Stout. Her bir biranın kendine has üretimi ve tadı olacak. Alkol seviyesinin %9.5 olacağı yazılmış.

Ülkemizde satışa çıkar mı bilemeyiz ama eğer yurtdışında bir altılı-paket görürseniz Smaug Stout’u hep beraber paylaşmak isteriz. Aşağıda da diğer biraların görsellerini bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  2019'un Geri Kalanında Vizyona Girecek Tüm Filmler

hobbit-bira-002

hobbit-bira-003